اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

واکسن کرونا موجب تقویت گردشگری کیش می‌شود

واکسن کرونا موجب تقویت گردشگری کیش می‌شود

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از گستردگی واکسن کرونا به عنوان عامل مهمی برای بهبود گردشگری کشور به ویژه در جزیره کیش نام برد.

خسرو نشان در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش که با حضور دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور که در مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد، اظهار داشت: امید به واکسیناسیون کووید ۱۹ در سطح کشور می‌تواند فرصت گردشگری سال ۱۴۰۰ را بهبود بخشد.

وی ادامه داد: در صورتی‌ که جزیره کیش بتواند در تامین واکسن کرونا برای ساکنان و گردشگران ورودی این منطقه اقدام کند و پیشگام باشد، سال درخشانی از نظر اقتصادی در حوزه گردشگری کیش ایجاد خواهد شد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بر تثبیت جایگاه این منطقه به عنوان مقصد اول گردشگری سیاحتی و رویداد محور کشور و کسب سهم مناسب از بازار گردشگران داخلی برای رونق اقتصاد ملی تاکید کرد.

او با تشریح عملکرد مقایسه‌ای این معاونت در سال‌های ۹۸ و ۹۹ ادامه داد: مقایسه ضریب اشغال هتل‌ها با رقم ۶۵٫۱ درصد در سال ۹۸ به ۵۲٫۵ درصد در سال ۹۹ کاهش یافته که نشانگر کاهش میزان ورود گردشگر به دلیل اعمال محدودیت‌ها در شیوع ویروس کرونا است.

به گفته نشان، آمارها نشان از خسارات زیاد ناشی از شیوع بیماری کرونا به کسب و کارهای حوزه گردشگری در سطح بین‌المللی دارد و تقاضای گردشگری در سطح جهان بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با کاهش ۷۰ درصدی همراه بوده است.

وی اظهار داشت: جزیره کیش با کاهش حدود ۲۷ درصدی ورود مسافر و گردشگر شرایط خوبی را در این بازه زمانی سپری کرد و در مجموع چشم‌انداز اقتصادی گردشگری در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹ چشم انداز بهتری خواهد بود.

معاون گردشگری کیش با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مدیریت‌های زیر مجموعه این معاونت اعم از مدیریت توسعه گردشگری، مدیریت نظارت بر خدمات و مراکز گردشگری، مدیریت بازاریابی و تبلیغات در خصوص تأسیسات گردشگری ایجاد شده سال ۱۳۹۹  از بهره برداری ۴ طرح تأسیسات مراکز اقامتی و تفریحی گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار و دویست میلیارد ریال و اشتغال ۶۰۰ نفر و همچنین ۱۲ طرح مربوط به تأسیسات مراکز پذیرایی با حجم سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود ۱۰۰ نفر خبر داد.

وی، ارتقا سطح خدمات و آموزش گردشگری و حرکت به سمت صدور دانش و متخصص گردشگری به سرزمین اصلی و کشورهای منطقه را از دیگر برنامه‌های این معاونت اعلام کرد.

نشان همچنین بر توسعه و ترویج انواع گردشگری با توجه به زیر ساخت‌ها و ویژگی‌های اختصاصی جزیره کیش به ویژه  گردشگری در حوزه ورزشی، سلامت، پزشکی، دریا پایه، نمایشگاهی، فرهنگی و هنری، تفریحی و اوقات فراغت، ارتقا جزیره کیش به عنوان شهری هوشمند، خلاق و گردشگر پذیر تاکید کرد.

جزیره کیش به عنوان یکی از جزایر مهم گردشگری استان هرمزگان در جنوب کشور قرار دارد./خبرآنلاین

کپی