اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
با کمک مردم خیر اصفهان

۹۱ زندانی در ماه رمضان به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند

۹۱ زندانی در ماه رمضان به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان از آزادی ۹۱ زندانی جرائم غیرعمد در برنامه موسوم به "یک شهر ضیافت" شب‌های رمضان توسط خیران اصفهانی خبر داد.

محمود ضیایی فرد روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مردم خیر اصفهان؛ امسال کمک مالی قابل توجهی را برای آزادی زندانیان اعطا کردند، افزود: از جمع مبلغ گلریزان امسال، تا پیش از شب بیست و یکم ماه رمضان، ۱۱۰ میلیارد و ۷۵۸ میلیون و ۵۴۴ هزار ریال برای آزادی زندانیان کمک شد.

وی اضاله کرد: در شب‌های ماه مبارک رمضان و از طریق برنامه "یک شهر ضیافت"، ۹۱ نفر زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان تصریح کرد: جمع بدهی این تعداد زندانی آزاد شده ۱۷۹ میلیارد و ۸۷۱ میلیون و ۹۸ هزار ریال بود که ۹۵ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۰۲ هزار ریال آن از سوی شاکیان گذشت شد.

وی ادامه داد: ۷۱ میلیارد و ۹۰۶ میلیون و ۸۹ هزار ریال رقم بدهی زندانیان از طریق ستاد دیه استان تامین و مابقی با رقمی معادل ۱۱ میلیارد و ۹۹۰ میلیون و ۶۰۶ هزار ریال از طریق منابع مردمی پرداخت شد.

ضیایی فرد، تعداد واریزی های مردمی را ۸۹۴ فقره اعلام و اضافه کرد: برخی از پرداخت‌ها بصورت نقدی- تعهدی از طریق سامانه پیامکی به حساب ستاد دیه واریز شد.

نایب رییس ستاد دیه استان اضافه کرد: هر کدام از زندانیان آزاد شده بین ۴۰ تا ۷۰ میلیون و حتی ۱۵۰ میلیون تومان بدهی داشتند که این دیون با کمک ستاد دیه و خیرین پرداخت شد.

مدیرکل زندان های اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز یک هزار و ۳۸۷ زندانی دارای ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی از زندان‌های استان آزاد شدند و به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

وی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان از بدهی این تعداد زندانی را شکات گذشت کردند و مابقی توسط خیرین، نهادهای حمایتی، بسیج، سپاه، انجمن‌های حمایت بخش خصوصی و مردم پرداخت شد./ایرنا

کپی