اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

انهدام باند خرید و فروش اشیای عتیقه در مراغه

انهدام باند خرید و فروش اشیای عتیقه در مراغه

جانشین فرمانده انتظامی مراغه از دستگیری باند خرید و فروش ظروف و اشیاء عتیقه و کشف تعداد قابل توجهی اشیای تاریخی اصل و تقلبی خبر داد.

علی ریحانی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی در سطح شهرستان اقدام به خرید و فروش اشیاء عتیقه اصل و تقلبی می نمایند، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با انجام کار اطلاعاتی ۲ نفر متهم را در این رابطه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی آنها را دستگیرکردند .

ریحانی اضافه کرد : در بازرسی از محل زندگی این افراد ظروف تاریخی، تعداد ۲۴ قطعه سکه فلزی قدیمی، یک عدد مجسمه برنجی تندیس گرگ، دو عدد زنجیر نقره و مسی و تعداد زیادی سنگ های قیمتی زینتی و نگینی و بدلیجات کشف شد.

جانشین انتظامی مراغه تصریح کرد: متهمان در بازجویی ها صورت گرفته به خرید و فروش اشیای عتیقه و تقلبی با یک نفر دیگر از همدستانشان اعتراف که تلاش برای دستگیری نفر سوم ادامه دارد.

ریحانی با اشاره به اینکه کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری استان تعدادی از این اقلام مکشوفه را اصل و تعدادی را نیز تقلبی تشخیص دادند، که در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه متهمان تحویل مراجع قضایی شد.

وی گفت: شهروندان می توانند در صورت آگاهی از فعالیت مجرمان مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده و در تامین نظم و امنیت جامعه نقش موثری داشته باشند.فارس

 

کپی