اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

حکیم: امنیت و ثبات خاورمیانه بخشی از امنیت جهان است

حکیم: امنیت و ثبات خاورمیانه بخشی از امنیت جهان است

«سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با سفیر کانادا در بغداد گفت که امنیت، ثبات و آرامش در منطقه مهم و راهبردی آسیای غربی بخشی از امنیت جهان است.

دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق امروز (جمعه) اعلام کرد که سید عمار حکیم با «اولریک شانون» سفیر کانادا در بغداد در باره تحولات سیاسی این کشور و منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار، حکیم بر اهمیت توسعه مناسبات دو جانبه در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید و اظهار کرد که عراق بر اساس منافع مشترک و حفظ حاکمیت خود، خواهان برقراری مناسبات گسترده با همه کشورها است.

وی با بیان اینکه عراق در آستانه انتخابات زودهنگام قرار دارد، گفت: این انتخابات، انتخاباتی سرنوشت‌ساز است که می‌تواند وضعیت آینده سیاسی عراق را برای دهه آتی مشخص کند.

رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون بر برگزاری انتخابات زودهنگام در موعد مقرر و فراهم‌سازی همه شرایط مناسب برای رقابت سالم گروه‌های سیاسی در برابر رای‌دهندگان عراقی تاکید کرد.

حکیم با بیان اینکه عراق تلاش می‌کند نقش میانجی گرانه ایفا کند و پلی برای ارتباط و تماس طرف‌های منطقه‌ای باشد، تاکید کرد که هر گونه هم گرایی و حل مشکلات منطقه به سود عراق، منطقه و جهان است چرا که امنیت و ثبات خاورمیانه بخشی از امنیت جهان است و باید کشورهای بزرگ این امر را درک کنند و همه ظرفیت‌ها و امکانات خود را برای تحقق این هدف به کار گیرند.ایرنا

کپی