اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

اتحادیه میهنی کردستان عراق دنبال مصوبه‌ای برای اخراج نظامیان ترکیه

اتحادیه میهنی کردستان عراق دنبال مصوبه‌ای برای اخراج نظامیان ترکیه

یک عضو اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد این اتحادیه به دنبال جمع آوری امضا برای تصویب مصوبه اخراج نیروهای ترکیه‌ای از شمال عراق است.

 صالح فقی، عضو اتحادیه میهنی کردستان امروز جمعه اعلام کرد تحرکاتی صورت می‌گیرد تا مصوبه‌ای در پارلمان برای اخراج نیروهای ترکیه‌ای از شمال عراق نظیر مصوبه اخراج نیروهای امریکایی تصویب شود.

وی در گفت وگویی با "بغداد الیوم" گفت: اتحادیه میهنی کردستان پیشتر خواسته بود مصوبه‌ای برای اخراج نیروهای ترکیه از مرزهای اقلیم کردستان تصویب شود اما با توافقنامه‌ای بین دولت عراق در نظام سابق و دولت ترکیه مواجه شد که به ترکیه اجازه می‌دهد عناصر حزب کارگران کردستان ( پ ک ک) را در درون خاک عراق تعقیب کند.

فقی توضیح داد اتحادیه میهنی کردستان اکنون در حال جمع آوری امضا درون پارلمان است تا به موجب آن مصوبه ای نظیر مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نیروهای ترکیه ای از اقلیم کردستان تصویب کند.

در همین رابطه «عمر سورچی»، عضو شورای محلی شهر العمادیه در استان دهوک اقلیم کردستان اعلام کرده است که ساکنان بیش از ۱۳ روستا در العمادیه در پی بمباران پی در پی میان حزب کارگران کردستان و نیروهای ترکیه منازلشان را ترک و مهاجرت کردند.

نیروهای ترکیه بیش از یک هفته است که در عملیاتی جدید در دهوک به بمباران مواضع پ ک ک می پردازند.ایسنا

  

کپی