اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

زمینگیری سارقان با شلیک پلیس

زمینگیری سارقان با شلیک پلیس

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی از دستگیری 2 سارق خودرو در عملیات تعقیب و گریز و با شلیک گلوله خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند" بیان داشت: ساعت 3 بامداد دوازدهم اردیبهشت ماه کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده بزرگراه امام علی(ع) به سمت جنوب به یک دستگاه خودرو کوئیک که دارای دو نفر سرنشین بود مظنون می شوند.
وی عنوان کرد: با توجه به حرکات مشکوک راننده خودروی کوئیک کارآگاهان پلاک خودرو را استعلام که مشخص می شود دارای سابقه سرقت از کلانتری 17 قدمگاه شهرستان شیراز می باشد.
رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی ابراز داشت: افسراکیپ با هماهنگی مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی و استفاده از علائم هشدار دهنده نظیرآژیر، چراغ گردان و بلندگو به راننده خودروی مسروقه دستور توقف داده ولی راننده خودرو  پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت و حرکات مخاطره آمیز و با تغییر مسیر به سمت بزرگراه امام علی(ع) شمال از محل گریخت.
این مقام انتظامی تصریح کرد: سارقان حین فرار به صورت عمد برای مسدود نمودن مسیر به چندین دستگاه خودروی در حال حرکت ایراد خسارت نموده و باعث رعب و حشت شهروندان می شوند که افسراکیپ برای هشدار و به منظور جلوگیری از خسارت های بیشتر چند تیر هوای شلیک می کند.
وی ادامه داد:  راننده خودروی کوئیک کماکان بدون توجه به هشدارها وارد خیابان جانبازان شده و با حرکات مارپیچ و مخاطره آمیز در بین خودروها همچنان باعث رعب و وحشت شهروندان می شود.
سرهنگ کارآگاه یوسفوند افزود: در ادامه پس از عبور از چندین خیابان فرعی و ایجاد خسارت به خودروهای پارک شده با سرعت بسیار زیاد وارد خیابان نظام آباد می شود که در این لحظه افسراکیپ در موقعیت مناسب برای  هشدار و جلوگیری از خسارت های بیشتر اقدام به شلیک تیر به سمت لاستیک های عقب خودرو در فواصل زمانی و مکانی معین می کند که سه چرخ خودرو مورد اصابت قرار می گیرد.
رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی گفت: راننده خودروی مسروقه با همان وضعیت نقص فنی به فرار بر روی رینگ ادامه داده وارد خیابان اجاره دار شده و به علت عدم کنترل خودرو با گارد کنار خیابان برخورد و متوقف می گردد.
این مقام انتظامی افزود: راننده و سرنشین خودرو  به صورت پیاده متواری که با همکاری گشت کلانتری 106 نامجو هردو متهم دستگیر و طی بررسی های انجام شده مشخص شد راننده دارای سوابق متعدد سرقت خودرو و قطعات از شهر شیراز و سرنشین دارای سابقه سرقت اماکن از تهران می باشند.
وی خاطر نشان کرد:  متهمان برایسیر مراحل قانونی تحویل اداره دوم پلیس آگاهی تهران شدند .

کپی