اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

کشف 60 میلیارد ریال انواع دستگاه ماینر و پاور قاچاق درپایتخت

کشف 60 میلیارد ریال انواع دستگاه ماینر و پاور قاچاق درپایتخت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری یک نفر و کشف بیش از 300 دستگاه ماینر و پاور قاچاق ساخت کشور چین ، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی قاچاق شده را 60 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ایران آنلاین  سرهنگ " علی ولی پور گودرزی " توضیح داد:  روز گذشته برابر اطلاع از مبنی بر نگهداری مقادیری دستگاه ماینر در دفتر کاری  در غرب تهران ، مامورین این پلیس  به محل اعزام  ، که مشاهده میگردد یک باب ساختمان چهار طبقه بوده و کاربری آن بصورت غیرمجاز تغییر و در آن فعالیت اقتصادی صورت می گیرد.
وی بیان داشت: مامورین این پلیس طی یک عملیات همزمان ومنسجم به محل اعزام که پس از رصدهای اطلاعاتی نامحسوس ، مشاهده می گردد فردی اقدام به اجاره طبقات ۳ و ۴ ساختمان نموده و با استفاده از دوربین بصورت شبکه آن را کنترل می کند و از محل قرار گرفتن کنتور برق یک کابل برق مستقیم به واحد ۳ کشیده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه طبقات مورد بازرسی قرارگرفت و مشاهده گردید تعداد ۲۷۷ دستگاه ماینر و ۲۰ عدد پاور و متعلقات آن در محل موجود بوده که فاقد اسناد گمرکی و هرگونه مجوز می باشد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصد های اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالک محل را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالک محل را دستگیر کردند.
وی ابراز داشت: متهم در بازجوئی های اولیه  به جرم ارتکابی معترف و ضمن قبول مالکیت کالاهای مکشوفه بیان داشت که هیچگونه مجوز فعالیتی نداشته و ماینرهای موجود جهت تعمیر در این مکان دپو کرده است.کارآگاهان با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.
این مقام پلیسی با بیان اینکه  کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف  شده را  60 میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس 110 تماس بگیرند.

کپی