اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

درخواست ۵ کشور اروپایی برای توقف شهرک‌سازی‌های اسرائیل/ فلسطین استقبال کرد

درخواست ۵ کشور اروپایی برای توقف شهرک‌سازی‌های اسرائیل/ فلسطین استقبال کرد

کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس از رژیم صهیونیستی خواستند تصمیم خود را درباره ادامه ساخت شهرک‌های جدید در کرانه باختری به حالت تعلیق درآورد.

این پنج کشور در بیانیه مشترکی اعلام کردند، از دولت رژیم صهیونیستی می‌خواهند از تصمیم خود برای ساخت ۵۴۰ واحد مسکونی در کرانه باختری منصرف شود و سیاست توسعه شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین را متوقف کند.

در این بیانیه آمده است، اگر این واحدهای مسکونی ساخته شود آسیب بیشتری به فرصت‌های پیش رو برای تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس وارد خواهد شد.

تشکیلات خودگردان فلسطین هم ضمن تقدیر از این موضع گیری کشورهای مذکور، اعلام کرد، بیانیه این کشورهای اروپایی که تاکید دارد شهرک‌ها به موجب قانون بین المللی غیر قانونی هستند و در کنار عملیات تخلیه مداوم در قدس شرقی از جمله محله الشیخ جراح چشم انداز حل مسالمت آمیز درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطین را تهدید می کند، با قطعنامه های مشروع بین المللی از جمله قطعنامه شماره ۲۳۳۴ شورای امنیت همخوانی دارد.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین از اتحادیه اروپا خواست، همچنان رژیم صهیونیستی را برای توقف سیاست های شهرک سازی، عملیات اخراج فلسطینی ها همانطور که در الشیخ جراح اتفاق می افتد و اجرای قطعنامه های مشروع بین المللی تحت فشار قرار دهند./ایسنا

کپی