اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

لیست تحریمی آمریکا برای مقام‌های فاسد آمریکای مرکزی

لیست تحریمی آمریکا برای مقام‌های فاسد آمریکای مرکزی

یک نماینده ویژه آمریکا برای آمریکای مرکزی گفت دولت بایدن برنامه دارد تا آخر ماه ژوئن، فهرستی از مقامات فاسد آمریکای مرکزی را که ممکن است مورد تحریم قرار گیرند، منتشر کند.

 به نقل از رویترز، "ریکاردو زونیگا"، مقام کلیدی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای مثلث شمالی آمریکای مرکزی کشورهای گواتمالا، هندوراس و السالوادور گفت دولت در حال بررسی تحریم‌های بیشتر علیه مقامات در منطقه به اتهام اختلاس‌ ادعایی تحت قانون جهانی مگنیتسکی است.

مقامات آمریکا فساد را، در کنار فقر، خشونت گروهی و رکود ناشی از طوفان‌های گذشته، یکی از عوامل اصلی افزایش مهاجرت‌ها تلقی می‌کنند و می‌خواهند اطمینان حاصل کنند بسته امدادی ۴ میلیارد دلاری که برای این منطقه در نظر گرفته شده، طعمه اختلاس نشود.

زونگیا گفت: این وظیفه کنگره است. ما یک مسئولیت داریم و قرار است آن را محقق کنیم. این مسئولیت هم‌راستا با تعهد ما به دفاع از کسانی است که با مصونیت مبارزه می‌کنند.

زونگیا در حال اشاره به قانونی تحت حمایت "الیوت انجل"، نماینده وقت آمریکا بود که در دسامبر توسط کنگره به اجرا درآمد و وزارت خارجه را ملزم می‌کند در عرض ۱۸۰ روز، فهرست به اصطلاح انجل را از بازیگران فاسد مثلث شمالی، گردآوری کند.

به گفته وی، دولت از الزام کنگره تبعیت می‌کند. افرادی که در لیست انجل قرار گیرند، امکان دارد با منع سفر به آمریکا، مصادره اموال در آمریکا و منع تجارت آمریکایی‌ها با آن‌ها، روّبه‌رو شوند. زونگیا از نام بردن اسامی افرادی که ممکن است هدف تحریم قرار گیرند، خودداری کرد./ ایسنا

کپی