اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
با حضور معاون وزیر کشور:

هشت پروژه عمرانی تیران و کرون افتتاح و کلنگ زنی شد

هشت پروژه عمرانی تیران و کرون افتتاح و کلنگ زنی شد

هشت پروژه عمران شهری تیران و کرون روز پنجشنبه با صرف ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور افتتاح و کلنگ زنی شد.

در این آیین که معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاون‌ عمرانی استانداری اصفهان حضور داشت چهار پروژه عمران شهری شامل ۲ پارک و بوستان، آسیاب قدیمی شهر و زیرسازی و آسفالت معابر در تیران به بهره برداری رسید.
پروژه های احداث معاینه فنی مکانیزه، عملیات اصلاح ورودی شرقی شهر، سنگ فرش و ایجاد گذر فرهنگی خیابان طهران قدیم و ایستگاه آتش نشانی رضوانشهر از دیگر طرح های امروز بود که کلنگ زنی شد.
به گفته شهردار تیران برای این پروژه ها بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
حسن شفیعی پروژه اصلاح ورودی شرقی تیران را یک اقدام مشترک مدیریت شهری با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان برشمرد و تصریح کرد: اجرای این پروژه ۲۸۰ میلیارد ریال بودجه لازم دارد که سهم شهرداری ۱۴۰ میلیارد است و تا پایان سال این تعهد محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: با بهره برداری از ابن پروژه ورودی شهر اصلاح و علاوه بر زیبایی در افزایش ایمنی و کاهش حوادث ترافیکی نقش دارد.

شهردار تیران با اشاره به احداث ۲ پارک طبیعت و ارغوان این منطقه گفت: با اجرای این ۲ پروژه ۲ هکتار به فضای سبز شهر اضافه می شود و با توجه به شرایط سخت آبی، آبیاری به روش قطره ای و گیاهان کم مصرف آب صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: درختان پارک طبیعت مثمر بوده و شهروندان علاوه بر بهره گیری فضای سبز از میوه آن هم استفاده می کنند.
وی به قدمت تاریخی شهر تیران اشاره  و اضافه کرد : احیای بافت فرسوده و توسعه خدمات در این بخش شهر به ایجاد فرصت های شغلی در حوزه گردشگری کمک کرده که احیای خانه های تاریخی و بوم گردی رهاورد آن است.
به گفته شهردار تیران، سنگ فرش خیابان طهران قدیم و تبدیل آن به گذر فرهنگی یک پروژه فرهنگی و اقتصادی خواهد بود که علاوه بر فعالیت بازاریان فعالیت های فرهنگی و هنری با محوریت اقتصاد هنرمندان شکل می گیرد.
احیای آسیاب قدیمی شهر که مدفون شده بود دیگر پروژه امروز بود که در هسته مرکزی و بافت گردشگری شهر افتتاح شد.
بازدید از پروژه های شهری، رونمایی از کتابچه فرصت های سرمایه گذاری تیران از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به تیران است.

شهرستان تیران و کرون افزون بر ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد./ایرنا


 

کپی