اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

۳۵ واحد صنعتی راکد استان اردبیل به چرخه تولید بازگشت

۳۵ واحد صنعتی راکد استان اردبیل به چرخه تولید بازگشت

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از بازگشت ۳۵ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در این استان خبر داد.

محمد اهلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با فعال‌سازی این واحدهای تولیدی و صنعتی زمینه اشتغال بیش از  ۴۰۰ نفر فراهم شد.

وی با بیان اینکه حمایت همه‌جانبه از رونق تولید از جمله برنامه‌های اصلی این شرکت در سال مزین به «رفع موانع تولید» خواهد بود ،گفت:تلاش برای حل مشکلات حوزه اشتغال و صنعت و احیای واحدهای صنعتی راکد از مهمترین اهداف این شرکت است که با شتاب هرچه بیشتری ادامه خواهد یافت.

اهلی ادامه داد: برنامه‌های حمایتی مختلفی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در شهرک‌های صنعتی صورت می گیرد و تلاش می‌شود تا حجم ورودی سرمایه‌گذاری‌ها به استان افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه با تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری زمینه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان فراهم شده است افزود: با حجم سرمایه‌گذاری‌ها  در شهرک‌های صنعتی و زیرساخت های تامین شده این  شهرک‌هابهترین مکان ممکن برای حضور سرمایه‌گذاران است.

اهلی اضافه کرد: افزایش واگذاری‌های زمین نشان می‌هد میل و رغبت سرمایه گذاران بخش خصوصی  به سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان بیشتر شده و این امر نویدبخش شکوفایی صنعت و افزایش اشتغال در استان خواهد بود.

وی جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال و حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی را یادآور شد و گفت: با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود و این امر نشان از اهمیت بالای اجرای  دستورالعمل‌های مربوطه دارد.

اهلی ادامه داد: بر اساس قانون هرگونه نقل و انتقال و فروش واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بدون اخذ مجوز از شرکت شهرک‌های صنعتی محل قانونی نداشته و فاقد اعتبار می‌باشد.

به گفته وی خریداران واحدهای صنعتی قبل از پرداخت هرگونه وجهی به فروشندگان باید از سازمان شهرک‌های صنعتی استعلام نمایند تا دچار ضرر مالی و مشکلات ثانویه از قبیل بدهی، مشکلات بانکی، تخلفات ساختمانی، مشکلات زون‌بندی، موارد زیست محیطی و احتمال فسخی بودن زمین مورد معامله نشوند.

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک ونواحی صنعتی است./ایرنا 

کپی