اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

جسد یک زن جوان در سد مهاباد پیدا شد

جسد یک زن جوان در سد مهاباد پیدا شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: جسد یک زن ۲۵ ساله در دریاچه سد این شهر پیدا شد.

رحمان احمدی با اشاره به دریافت تماس‌های مردمی در خصوص غرق شدن فردی در داخل سد مهاباد، افزود: با حضور ماموران آتش‌نشانی سه نفر از غواصان آموزش دیده این سازمان کار گشت‌زنی در محدوده حادثه را آغاز کرده و توانستند جسد بی‌جان این زن را از آب بیرون کشیده و برای تحقیقات بیشتر به اورژانس بیمارستان انتقال دهند.

وی اضافه کرد: هنوز جزئیات این حادثه و علت فوت یا غرق شدن این فرد مشخص نبوده و هویت وی نیز معلوم نیست.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد با بیان اینکه این اولین مورد غرق شدگی در سد مهاباد طی سال جاری است، اظهار داشت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که حادثه مربوط به امروز نیست و طی روزهای گذشته این فرد غرق شده است.

احمدی افزود: نیروی انتظامی تحقیقات در زمینه هویت و علت غرق شدن این فرد را آغاز کرده است.

سد مهاباد یکی از سدهای بزرگ آذربایجان‌غربی و جزو ۱۰ سد پرآب کشور است؛ جاده‌های ارتباطی مهاباد به سردشت و پیرانشهر که از حاشیه دریاچه سد عبور می‌کند مهمترین مکان گردشگری این شهرستان است که مردم به ویژه در ایام تعطیلی در کنار آن اقدام به گردش می‌کنند.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ پرسنل عملیاتی، چهار غواص با مدرک بین‌المللی  و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد./ایرنا


 

کپی