اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

آیین تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام در اهواز

آیین تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام در اهواز

آیین تشییع و خاکسپاری پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس بدون حضور عمومی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در یادمان شهدای مرزبانی خوزستان برگزار شد.

آیین تشییع و خاکسپاری یکی از شهدای گمنام تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس روز پنجشنبه در محل یادمان شهدای مرزبانی خوزستان در اهواز برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از مسئولان استان، روحانیون و فرماندهان مرزبانی و انتظامی استان حضور داشتند.

نماز این شهید والامقام با حضور آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری زعیم حوزه های علمیه خوزستان اقامه شد.

این شهید والامقام ۱۷ ساله در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل شد و پس از سال ها دوری از وطن، پیکر پاکش از شرق بصره شناسایی و به میهن اسلامی بازگردانده شد و در ستاد فرماندهی مرزبانی خوزستان در خانه ابدی خود آرام گرفت.

در هفته جاری چهار شهید دوران دفاع مقدس در شهرستان های رامهرمز، مسجد سلیمان و دزفول تشییع و به خاک سپرده شدند.

همچنین مرزبانی خوزستان مسئولیت خطیر حراست از مرزهای استان را برعهده دارد و تاکنون شهدای والامقامی را برای برقراری امنیت مرزها و در راه مبارزه با قاچاقچیان، تقدیم نظام کرده است.

۱۶ دی ماه سال گذشته استوار دوم علی معاوی از نیروهای هنگ مرزی دشت آزادگان در درگیری با قاچاقچیان مسلح در غرب خوزستان به شهادت رسید و پیش از آن نیز در مهرماه سال ۱۳۹۹ سروان مقداد بویر و استوار عبدالله مومنی زاده نیز در درگیری با اشرار مسلح در منطقه مرزی هورالعظیم در غرب خوزستان به درجه رفیع شهادت نایل آمدند./ایرنا

کپی