اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

یادمان زلزله کرمانشاه ساخته می‌شود

یادمان زلزله کرمانشاه ساخته می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به تاکیدات استاندار برای ثبت آثار مخرب و گسترده زلزله آبان ماه سال 1396، یادمان و کتیبه ثبت این زلزله بزودی ساخته خواهد شد.

مهرداد سالاری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، اظهار داشت: مکان اجرای این کتیبه در شهرستان سرپل ذهاب شناسایی شده و با احداث این کتیبه در نظر داریم علاوه بر نمایش گذاشتن آثار مخرب زلزله، ارائه خدمات و نحوه بازسازی نیز در مناطق زلزله زده نیز برای آیندگان به عنوان یادگار باقی بماند.

وی گفت: جلسه امروز به منظور ایجاد هماهنگی کامل بین دستگاه های ذیربط برای احداث این کتیبه در شهرستان سرپل ذهاب تشکیل شده و این دستگاه ها وظیفه دارند در این راستا اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند و مانع از صرف وقت زیاد برای گرفتن استعلامات مرتبط شوند.

وی با بیان اینکه وقوع زلزله برای مردم بسیار تلخ اما روند بازسازی و ارائه خدمات به مناطق زلزله زده شیرین بود، ادامه داد: در این کتیبه تمامی آثار وقوع زلزله و مراحل پس از آن ثبت خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: اعتبار لازم برای احداث این کتیبه از منابع استانداری اختصاص خواهد یافت و در احداث این مجموعه تلاش خواهد شد که تمامی نکات و موضوعات لازم اعم از مسائل ترافیکی، میراث فرهنگی، محیط زیست، منابع طبیعی، محوطه سازی، چگونگی دسترسی مردم، حفاظت صحیح از مجموعه و ... لحاظ شود.

سالاری افزود: علاوه بر احداث کتیبه و دیوار نوشته قصد داریم یادمانی بسیار بزرگ نیز که دربرگیرنده مراکز فرهنگی، استراحتگاه، المان های خاص، آثار تاریخی زلزله و ... باشد با انجام یک کار مطالعاتی بسیار دقیق احداث شود، اما در حال حاضر اولویت کار با احداث همین کتیبه است./ایسنا

کپی