اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

سهمیه واکسن هیچ سالمندی نمی‌سوزد

سهمیه واکسن هیچ سالمندی نمی‌سوزد

معاون وزارت بهداشت گفت: سالمندان بالای ۸۰ سال که پرونده الکترونیک سلامت دارند، مشکلی برای واکسیناسیون ندارند اما سالمندانی که پرونده الکترونیک سلامت ندارند از شنبه آینده به آن‌ها پیامک زده می‌شود که برای واکسن زدن کجا بروند.

دکتر علیرضا رئیسی با انتشار ویدئویی در پایگاه روابط عمومی وزارت بهداشت، افزود: افراد بالای ۸۰ سال نگران سوختن سهمیه واکسن خود نباشند و سهمیه آن‌ها محفوظ است و کنار گذاشته شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این سؤال که آیا واکسن‌هایی که تزریق می‌شود با یکدیگر تفاوت دارند یا خیر، گفت: تمام واکسن‌هایی که در سطح کشور استفاده می‌شود، برای همه گروه‌های سنی مصونیت دارد. به ویژه برای افراد ۵۰ سال به بالا به طور کامل مؤثر و کم خطر است.

آقای دکتر رئیسی تأکید کرد: هیچ ممنوعیتی برای واکسیناسیون گروه‌های سنی وجود ندارد.

وی با عنوان این مطلب که برای افرادی که کمتر از ۳ تا ۶ ماه از ابتلای آن‌ها می‌گذرد توصیه نمی‌شود واکسن بزنند، گفت: به سالمندان بالای ۸۰ سال که طی هفته آینده یعنی از شنبه تا پنج شنبه با آن‌ها تماس گرفته نشد، دوباره وارد سامانه وزارت بهداشت شده و ثبت نام کنند.

آقای رئیسی ادامه داد: البته احتمال تماس نگرفتن و پیامک نزدن به این افراد خیلی کم است، مگر اینکه خودشان در ثبت مشخصات دچار مشکل شده باشند.

/خبرگزاری صدا و سیما

کپی