اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین

روستای خوبکوه در قزوین جابجا می شود

روستای خوبکوه در قزوین جابجا می شود

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: مراحل آماده سازی برای جا به جایی روستای خوبکوه در بخش رودبار الموت قزوین آغاز شد.

علی خانجانیان اظهار داشت: روستای خوبکوه به علت وقوع بارندگی‌های فروردین ماه سال گذشته با رانش شدید روبرو شد تا جایی که برخی از منازل این روستا را نیز مورد تخریب قرار داد.

وی با بیان اینکه این روستا در شیب ۴۵ درجه قرار داشته و تهدید جدی برای ساکنان آن نیز به شمار می‌رود، تصریح کرد: با تصمیم مدیریت بحران استان، قرار شد ساکنان این روستا در محل دیگری استقرار پیدا کنند و برای این منظور نقاطی نیز در نظر گرفته شد تا جایی که برای یکی از محل‌های مورد نظر طرح هادی هم پیش بینی شد که در نهایت مورد قبول اهالی روستا قرار نگرفت.

این مسوول اضافه کرد: به همین منظور تیمی از پژوهشکده سوانح ایران در منطقه مستقر شده‌اند تا کار مطالعاتی، ژئوتکنیک و زمین شناسی منطقه را مورد ارزیابی قرار داده و نتیجه این تیم تحقیقاتی نیز تا یک ماه آینده به این نهاد ابلاغ خواهد شد که در صورت ابلاغ نهایی بلافاصله طرح هادی آن تهیه و به متقاضیان ارایه خواهد شد.

به گفته خانجانیان، جهت رفاه حال خانوارهای روستای خوبکوه، برای احداث واحدهای مسکونی آنان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۲۵۰ میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد.

روستای خوبکوه با ۱۹ خانوار در بخش رودبار الموت شرقی، حد فاصل روستاهای سفیدآب و کافرکش واقع شده است./ایرنا 

کپی