اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

یورش سربازان صهیونیست به جنوب نابلس و منطقه شیخ جراح/ شهادت یک فلسطینی

یورش سربازان صهیونیست به جنوب نابلس و منطقه شیخ جراح/ شهادت یک فلسطینی

در جریان درگیری‌ها در روستای «أودلا» واقع در جنوب نابلس دو شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی زخمی و یک جوان فلسطینی دیگر شهید شدند.

 به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، غسان دغلس، مسئول پرونده شهرک‌سازی در شمال کرانه باختری خاطرنشان کرد، نیروهای رژیم صهیونیستی به روستای «أودلا» واقع در جنوب نابلس یورش بردند و در بحبوحه تیراندازی و شلیک بمب‌های گاز اشک‌آور، دو تن از شهروندان فلسطینی زخمی شدند.

در جریان درگیری‌های میان فلسطینیان و نیروهای اشغالگر در روستای «أودلا» یک نوجوان فلسطینی ۱۶ ساله نیز به ضرب گلوله صهیونیست‌ها شهید شد.

از سوی دیگر، نیروهای رژیم اشغالگر به سمت معترضان فلسطینی در محله «الشیخ جراح» یورش بردند و در نتیجه آن یک شهروند زن فلسطینی زخمی شد.
به دنبال سرکوب تظاهرات اهالی محله «الشیخ جراح» در اعتراض به تصمیم دادگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر بیرون راندن اهالی این محله از منازلشان، چندین فلسطینی به دلیل استنشاق گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند.
شاهدان عینی اعلام کردند، نیروهای رژیم اشغالگر با شلیک گلوله و بمب‌های گاز اشک‌آور این تظاهرات را سرکوب کردند.
نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین تعدادی از فلسطینیان در محله «الشیخ جراح» را که در این تظاهرات شرکت کرده بودند، بازداشت کردند./ ایسنا

کپی