اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

مرکل خروج نیروهای خارجی از لیبی را نشانه مهمی دانست

مرکل خروج نیروهای خارجی از لیبی را نشانه مهمی دانست

سخنگوی دولت آلمان گفت، آنگلا مرکل روز چهارشنبه خطاب به رجب طیب اردوغان اظهار داشت که خروج نیروهای خارجی از لیبی "یک سیگنال مهم" است.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد، آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه متعهد شدند تا از دولت موقت جدید لیبی حمایت کنند.

سخنگوی دولت آلمان تصریح کرد: مرکل و اردوغان در یک کنفرانس ویدیویی توافق کردند تا از دولت موقت لیبی به ریاست عبدالحمید الدبیبه در تلاش‌هایش برای بهبود خدمات به مردم و تدارک انتخابات تا پایان سال جاری میلادی حمایت کنند.

وی گفت: مرکل تاکید کرد که آغاز سریع خروج سربازان و مزدوران خارجی سیگنال مهمی را ارسال خواهد کرد.

در همین زمینه، عبدالحمید الدبیبه تاکید کرد که دولت به دنبال خاتمه دادن به همه‌پرسی قانون اساسی، برگزاری انتخابات و پایان دادن مراحل انتقالی در پایان سال جاری میلادی است.

الدبیبه طی مصاحبه با شبکه "الجزیره" توضیح داد که دولت وی در ارزیابی توافقنامه دریایی منعقد شده میان دولت توافق ملی و ترکیه با یونان اختلاف‌نظر دارد.

وی افزود: این توافقنامه به نفع مردم لیبی است و ما در آن اهمال نخواهیم کرد. زیرا این کشور به ما فرصت اقتصادی بسیار گسترده‌ای را در مدیترانه داد و می‌توان از آن به روشی بهره‌برداری کرد که به نفع مردم لیبی باشد.

کپی