اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

در نشست تخصصی روز جهانی قدس تأکید شد

قدس و فلسطین هرگز به فراموشی سپرده نمی‌شوند

قدس و فلسطین هرگز به فراموشی سپرده نمی‌شوند

گروه سیاسی/همزمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی(ره) به‌عنوان روز جهانی قدس نام گرفت، نشست تخصصی با همین عنوان در تهران برگزار شد.

در این نشست تخصصی که با حضور خالد قدومی نماینده جنبش حماس، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی، حسین رویوران معاون سیاسی و بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در محل دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد سخنرانان بر مقابله با دشمن اول و آخر جهان اسلام ،یعنی رژیم صهیونیستی تأکید کرده و راه رسیدن به این هدف را کنار گذاشتن اختلافات دانستند و عادی‌سازی روابط با اسرائیل را طرحی شکست خورده خواندند.
در ابتدای این نشست نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امسال متأسفانه هفتاد و سومین سال اشغال فلسطین است، گفت: یک رژیم جلاد، گرگ صفت و کودک کش با شیطنت نظام سلطه شکل گرفته است و ملت مظلوم فلسطین هم در حال انتفاضه علیه این رژیم هستند.
به گزارش ایسنا ،لطفی با بیان اینکه قدس و فلسطین هرگز به فراموشی سپرده نمی‌شوند، گفت: یکی از اهداف نظام سلطه  فراموشی روز قدس بود ،اما ابتکار نامیدن آخرین جمعه ماه رمضان به‌ عنوان روز قدس موجب شد مسأله قدس به فراموشی سپرده نشود. ما افتخار می‌کنیم که ایران اسلامی پرچمدار دفاع از قدس شریف است و مردم ایران نشان دادند در هر شرایط هرگز از برپایی راهپیمایی روز قدس غفلت نکنند. ایران اسلامی با شجاعت اعلام کرد با هر امکان و در هر شرایط از مردم فلسطین حمایت می‌کند. وی در پایان با تأکید بر اینکه محدودیت کرونا موجب نمی‌شود روز قدس به فراموشی سپرده شود، گفت: در خیابان‌هایی که نام قدس و فلسطین دارند یا سال‌های گذشته راهپیمایی روز قدس برگزار می‌شده است، پرچم فلسطین به اهتزاز درمی‌آید و پرچم امریکا و رژیم صهیونسیتی به آتش کشیده می‌شود. همچنین ده‌ها برنامه فرهنگی برگزار می‌شود. رهبر معظم انقلاب نیز در روز قدس سخنرانی خواهند داشت و از رهنمودهای ایشان استفاده خواهیم کرد.
برخی به‌ جای مجازات صهیونیست‌ها، عاشق سینه چاک آن شدند
خالد قدومی نماینده جنبش حماس هم در این نشست گفت: روز قدس یعنی پیروزی حق بر باطل که امام خمینی(ره) بخوبی متوجه آن شدند و با نامگذاری روز قدس سنت حسنه‌ای را پایه‌گذاری کردند. قدومی همچنین با اشاره به مقاومت اخیر جوانان فلسطینی در برابر تخریب منازل فلسطینیان توسط صهیونیست‌ها در قدس، گفت: این در حالی است که دولت‌های عربی و اسلامی دچار جمود و تفرقه شده و برخی به جای مجازات صهیونیست‌ها، عاشق سینه چاک این رژیم شده و به عادی‌سازی روابط خود با این رژیم روی آورده‌اند. بحران در تشکیل کابینه در رژیم صهیونیستی فرصت خوبی برای مقاومت است ولی متأسفانه کشورهای عربی نمی‌خواهند این حقیقت را درک کنند.
خالد قدومی در پایان تأکید کرد: ما چاره‌ای جز کنارگذاشتن اختلافات خود در منطقه نداریم تا با دشمن اول و آخر جهان اسلام یعنی رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.
ایران بخشی از محور مقاومت است
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی هم در ادامه این نشست با بیان اینکه روز قدس یکی از ایام‌الله است و اشغال قدس پروژه غربی بود که با ابتکار انگلیس و حمایت امریکا شکل گرفت، گفت: ایران بخشی از محور مقاومت است که در راه آزادسازی قدس فقط شعار نداد بلکه برای آزادسازی قدس اقدام عملی انجام داد؛ در مقابل برخی کشورهای عرب با خیانت به آرمان قدس، با رژیم صهیونیستی همراه شدند و با این رژیم دنبال عادی‌سازی روابط هستند. وی با اشاره به تلاش‌های محور مقاومت، سپاه قدس و شهید سلیمانی برای آزادسازی قدس، تأکید کرد: مشکل ما فلسطینیان فقط درگیری با صهیونیست‌ها نیست بلکه ما با تمام نیروهای طاغوتی و استکبار و در رأس آنها امریکا مواجه هستیم. ابوشریف با اشاره به اینکه طرح‌های غربی درباره قدس شکست می‌خورد، گفت: خیلی‌ها به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دل بستند ولی شکست خوردند. عادی‌سازی یک طرح شکست خورده است؛ در گذشته هم برخی از کشورهای اسلامی از مسأله فلسطین عدول کردند، به‌عنوان مثال مصر با رژیم صهیونیستی صلح کرد اما جمهوری اسلامی جایگزین آن شد. نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه گفت: هجمه به ایران به‌ خاطر مسأله هسته‌ای نیست بلکه نگرانی آنها حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است. این رژیم در حال کارشکنی در مسیر مذاکرات هسته‌ای است ،چون می‌خواهد کشورهای منطقه ضعیف باشند، زیرا آنها معتقدند قدرتشان در تضعیف کشورهای اسلامی است ،بنابراین از نظر آنها کشورهایی از قبیل سوریه، عراق وایران باید نابود شوند.
می‌توان با رژیم صهیونیستی مقابله کرد
حسین رویوران معاون سیاسی و بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین هم با بیان اینکه انتخاب روز قدس انتخاب معنادار و ایدئولوژیک بود، گفت: اعلام روز قدس در واقع به کارگیری تجربه امام(ره) در برپایی حکومت اسلامی در ایران بود. او در ادامه اضافه کرد:‌ از سال۲۰۰۶، اسرائیل جرأت ندارد به لبنان چپ نگاه کند در حالی که لبنان حیاط خلوت این رژیم بود. این بازدارندگی نتیجه یک قدرت بازدارنده است. سیاست محور مقاومت، بازدارندگی و کنترل دشمن بود. شلیک موشک‌ از جانب سوریه به سرزمین‌های اشغالی و عبور آن از پدافندهای این رژیم، پیام بسیار مهمی منتقل کرد که اگر به تجاوز به سوریه ادامه دهد، امکان پاسخ وجود دارد. مهار دشمن بخشی از سیاست محور مقاومت است و محور مقاومت در این زمینه موفقیت‌های بسیار زیادی کسب کرده است. رویوران با اشاره به قدرت محور مقاومت در تغییر معادلات منطقه، گفت: شلیک موشک به نزدیک تأسیسات هسته‌ای دیمونا نشان داد که می‌توان با رژیم صهیونیستی مقابله کرد.


 

کپی