اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

کابل با نصب بیلبوردها به استقبال روز قدس رفت

کابل با نصب بیلبوردها به استقبال روز قدس رفت

امسال کابل پایتخت افغانستان با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا شاهد نصب گسترده بیلبوردهایی با مضامین حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف در مناطق مختلف شهر از جمله میدان‌ها و مناطق دیپلمات نشین است.

کشورهای مسلمان ماه رمضان امسال نیز به علت شیوع گسترده ویروس کووید - 19 به روش های متنوعی اقدام به برگزاری مراسم روز قدس می کنند. حزب نهضت اسلامی افغانستان، شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و مردم این کشور نیز برای بزرگداشت روز جهانی قدس در سالی که به علت شیوع بی سابقه کرونا امکان حضور در تجمعات فراهم نیست، به نصب بنرها و بیلبوردها در جاده‌های شهر کابل اقدام کرده اند.

منطقه کوته سنگی در غرب شهر کابل، جاده فرودگاه، منطقه دیپلمات نشین وزیرمحمداکبرخان و منطقه سرای شمالی در جاده‌ها، میدان‌ها و چهار راهها؛ بیلبوردهای بزرگی با شعارهای مختلف در مقابل دید رانندگان و مردم قرار گرفته است.

 

 

در این تابلوها تصاویری از نماد مظلومیت مردم فلسطین، مقاومت، شهدای فلسطین و مسجدالاقصی، حک شده و هر کدام شعار متناسب با این نمادها را به همراه دارد از جمله «قدس شریف تنها سرزمین اشغال شده نیست، قدس شریف عقیده وباور اسلامی است»، «روز جهانی قدس امسال همزمان با جشن خروج نیرو های خارجی از کشور و طلیعه آزادی قدس شریف از دست صهیونیزم جهانی است»! ، «قدس مظهر وحدت جهان اسلام است، بیت المقدس پایتخت ابدی فلسطین خواهد ماند» و «رهایی قدس آرمان اسلامی هر مسلمان است، قدس شریف باور وعقیده اسلامی است» شعارهایی است که با تصاویر مختلف در مناطق مختلف شهر کابل مشاهده می شود.

 

 

همچنین شعارهای «قدس فراتر از یک نقطه کوچک جغرافیایی در فلسطین است» ، «قدس فریاد عدالت خواهی بشریت و اسلام است که از گلوی فلسطین در جهان طنین انداز است»، «قدس همچنان پا برجا، استوار و با صلابت همچون کوه ایستاده است» و «حـراست از مسجدالاقصـی فریضـه ما است آنگونه که پاسداری از افغانستان وجیبه مقدس ما است» بر این بیلبوردها خودنمایی می کند.

 

 

 

در کنار آن دیوار نویسی های زیادی نیز در مناطق مختلف پایتخت افغانستان با شعارهایی در حمایت از قدس دیده می شود.

این شعارها، دیوار نویسی و برنامه‌ها بیانگر عشق و علاقه مردم افغانستان به قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را نشان می دهد که حقانیت مبارزات ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی و حقانیت حمایت کشورهای مسلمان بوژه افغانستان را از این مبارزات، به نمایش گذاشتن خوی ددمنشانه اسرائیل در انظار ملت های مسلمان است.

 

 

/ ایرنا

 

کپی