اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

احتمال تائید صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان رد صلاحیت شده در البرز

احتمال تائید صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان رد صلاحیت شده در البرز

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز از احتمال تائید صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان رد صلاحیت شده در البرز خبرداد.

به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، محمد کردی در خصوص روند احراز صلاحیت‌ها در البرز و موضوع رد صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها گفت: اخیراً یک نشست سه ساعته با حضور استاندار البرز و اعضای هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان در خصوص این مساله برگزار شد که در این جلسه فضای تعاملی بسیار خوبی با تأکید بر بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خرداد ماه وجود داشت.

دبیر ستاد انتخابات البرز افزود: در این جلسه بر موضوع بررسی صلاحیت‌ها با رعایت مر قانون و بدون اعمال سلائق سیاسی و فصل الخطاب بودن نظر مراجع چهارگانه و لزوم حفظ آبروی داوطلبان تأکید شد.

وی با بیان اینکه در استان البرز مجموعاً ۱۹۱۹ نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کردند که این تعداد حدود ۲۵ درصد توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان‌ها احراز صلاحیت نشده‌اند گفت: حدود دو سوم داوطلبان رد صلاحیت شده اعتراض خود را به هیئت عالی نظارت استان اعلام کرده‌اند.

کردی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در هیئت عالی نظارت رویکرد مثبتی نسبت به احراز صلاحیت‌ها وجود دارد و البته حساسیت‌های محلی نیز کمتر است و تأکید هم بر رعایت قانون و عدم دخالت سلائق سیاسی است، با حوصله به اعتراض‌ها رسیدگی می‌شود.

وی تصریح کرد: نتیجه نهایی ۲۲ اردیبهشت اعلام می‌شود و با توجه به فضای مثبتی که در هیئت عالی نظارت وجود دارد و با توجه به پیگیری استاندار البرز و تعامل با نمایندگان، اتفاقات خوبی در راه است و احتمالاً تعداد قابل توجهی از داوطلبان رد صلاحیت شده احراز صلاحیت شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: البته برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر که شامل کرج و فردیس می‌شود یک فرصت دیگر هم  وجود دارد تا اگر پس از بررسی هیئت عالی نظارت استان به روند احراز صلاحیت خود اعتراض داشتند،  موضوع را به هیئت عالی نظارت کشور هم اعلام کنند.

/خبرآنلاین 

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی