اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

مرمت و نصب مجدد کلید مجسمه"فرهاد قفل زن " در مجموعه تئاتر شهر

مرمت و نصب مجدد کلید مجسمه"فرهاد قفل زن " در  مجموعه تئاتر شهر

شهردار منطقه 11 در پی شایعاتی مبنی بر دزدیده شدن کلید مجسمه " فرهاد قفل زن " در پیرامون مجموعه تئاتر شهر، از انتقال این کلید سنگین به داخل مجموعه تئاتر شهر برای مرمت و نصب دوباره خبر داد.

 نصراله آبادیان در این باره توضیح داد: روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت سارقان قصد داشتند کلید مجسمه «فرهاد قفل‌زن» اثر استاد پرویز تناولی در محدوده مجموعه تئاتر شهر را سرقت کنند که با هوشیاری مدیریت مجموعه تئاتر شهر و همکاری عوامل شهرداری ناحیه یک منطقه11،  این اتفاق نیفتاد و قطعه مدنظر به داخل مجموعه منتقل شد.
آبادیان افزود: در روز دوشنبه 13اردیبهشت مدیر تئاتر شهر  در خصوص باز شدن  پیچ های مجسمه "فرهاد قفل زن" واقع در ضلع غربی محوطه ساختمان تئاتر شهر و احتمال سرقت اثر را به شهرداری ناحیه یک اطلاع رسانی می کند که به منظور حفظ این اثر ارزشمند و جلوگیری از سرقت احتمالی نسبت به اعزام همکاران به موقعیت اقدام شد و ضمن هماهنگی موضوع با عوامل انتظامی مجموعه تئاتر شهر، نسبت به جدا کردن کلید از بدنه مجسمه و تحویل آن به مجموعه مذکور اقدام  شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، به گفته وی، موضوع مرمت اثر از طریق معاونت خدمات شهری منطقه و سازمان زیبا سازی شهرداری تهران در حال پیگیری است و در کوتاه ترین  زمان ممکن اثر به حالت قبل خود بازگردانده خواهد شد ./ایسنا

کپی