اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش ۴ هزارو ۵۰۰ نفری دریافت‌کنندگان بن خرید از نمایشگاه مجازی قرآن

افزایش ۴ هزارو ۵۰۰ نفری دریافت‌کنندگان بن خرید از نمایشگاه مجازی قرآن

تعداد دریافت‌کنندگان بن خرید از نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ۱۲ هزار فعال قرآنی به ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در نشست خبری نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از اختصاص ۱۲ هزار بُن خرید به فعالان قرآنی خبر داد و گفت: این بن های خرید به تمام حافظان، قاریان، خادمان قرآنی، مدرسان قرآنی، نویسندگان قرآنی، مدیران موسسات قرآنی، هنرمندان قرآنی که در جشنواره های آیات رتبه کسب کرده‌اند و خبرنگاران قرآنی تعلق خواهد گرفت که آمار این افراد در اختیار خانه کتاب قرار گرفته است.

وی افزود: جدولی تهیه کرده ایم که هر کدام از افراد در زمره چه گروهی از فعالان قرآنی قرار می گیرند و به چه میزان می توانند از این بن ها بهره مند شوند که به زودی منتشر خواهد شد. تلاش می کنیم در این ایام، فرصت کوتاهی ایجاد شود تا اگر فعالان قرآنی در این فهرست و جدول قرار ندارند، بتوانند ثبت نام کنند.

بر اساس این گزارش بن‌ خرید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ظهر امروز (۱۵ اردیبهشت‌) فعال خواهد شد و افرادی که بن‌ به آنها اختصاص یافته است، می‌توانند به بخش فروش نمایشگاه مجازی قرآن کریم مراجعه کرده و مراحل خرید خود را انجام دهند.

مشمولان این بن‌ها شامل حافظان کل قرآن کریم، قاریان ممتاز، مدیران مؤسسات قرآنی، مربیان قرآنی، هنرمندان آثار قرآنی، نویسندگان و مؤلفان قرآنی، فعالان خبری و رسانه‌ای و خادمان قرآن می‌شود.

مبلغ این بن‌ها از ۱۰۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان برای افراد مختلف خواهد بود. مشمولان دریافت بن خرید از طریق ارسال پیامک نسبت به میزان بن تخصیصی خود مطلع می‌شوند، تعداد افراد مشمول این بن‌ها ابتدا ۱۲ هزار نفر اعلام شد، اما با اضافه شدن بخش‌هایی همچون مربیان قرآن تعداد آنها به حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

اطلاعات مشمولان بن خرید از نمایشگاه مجازی قرآن کریم با همکاری مراجع ذیربط از جمله شورای عالی قرآن (قاریان)، اتحادیه مؤسسات قرآنی (مدیران مؤسسات)، سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(حافظان و مربیان) تهیه و فعالسازی شده است. از جمله مشمولان این طرح می‌توان به ۶۷۰۰ حافظ کل قرآن، ۲۶۵۰ مدیر مؤسسه قرآنی، ۳۴۰۰ مربی قرآن و ۲۵۰ قاری ممتاز اشاره کرد.

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم با شعار قرآن، کتاب رشد و رویش از یازدهم اردیبهشت‌ماه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد و به صورت ۲۴ ساعته به مدت ۱۰ روز یعنی تا بیست و هفتم ماه مبارک رمضان از طریق مجازی در دسترس علاقه مندان به قرآن کریم است. 

در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد و امکان عرضه و فروش تمام کتاب های مربوط به دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است.

بستر این نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال گذشته برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده و در سبد خرید قرار می دادند. خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است.

قرار است همزمان با این نمایشگاه ۳۰ وبینار تخصصی در حوزه های گوناگون فرهنگ قرآنی برگزار شود که ۱۰ وبینار در سطح بین المللی و با حضور میهمانان برجسته فرهنگ قرآنی و اسلامی از ۱۰ کشور خواهد بود.

یکی از ویژگی های نمایشگاه مجازی قرآن کریم این است که بر اساس توافق صورت گرفته میان شرکت ملی پست با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب های خریداری شده توسط بازدیدکنندگان از نمایشگاه به صورت رایگان ارسال می شود و هزینه ارسال پست توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید

استفاده از فرصت فضای مجازی برای انس با قرآن

 

 

کپی