اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

درخواست دیه از بیت المال برای 2 قتل

درخواست دیه از بیت المال برای 2 قتل

رسیدگی به 2 پرونده قتل که در سال‌های 93 و 98 رخ داده در حالی ادامه دارد که اولیای دم مقتولان از دادگاه خواهان دریافت دیه از صندوق بیت المال شدند.

قتل زن باردار

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، در نخستین پرونده که در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به آن رسیدگی شد مربوط به قتل زن 27 ساله‌ای به‌نام ریحانه است. وی که در زمان قتل باردار بود اوایل بهار سال ۹۳ به طور مشکوکی در خانه‌اش در جنوب تهران کشته شد.
شوهر مقتول که مدعی بود بعد از بازگشت از محل کارش متوجه این جنایت شده به‌عنوان اولین مظنون مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: من و همسرم چند سال قبل از افغانستان به ایران آمدیم و همراه خانواده‌های‌مان در ایران کار می‌کردیم. من در محل کارم بودم و حتی چند شاهد هم برای اثبات حرفم دارم. وقتی از محل کار به خانه برگشتم کسی در را باز نکرد. من که نگران شده بودم از همسایه‌ها پرس‌و جو کردم و آنها گفتند صدای مشاجره همسرم با یک مرد غریبه را شنیده‌اند. من هم هراسان قفل در را شکستم و با جسد خونین همسر باردارم روبه رو شدم.
با تکمیل تحقیقات شوهر مقتول در این ماجرا تبرئه شد و پس از آن پلیس تحقیقاتش را برای شناسایی قاتل ادامه داد اما پس از گذشت 7 سال ردی از عامل قتل به دست نیاورد و همسر مقتول درخواست دریافت دیه از بیت‌المال را مطرح کرد.
مرد جوان گفت: همسر باردارم بی‌گناه کشته شد و حالا 7 سال از آن ماجرا گذشته است. من حالا تقاضا دارم تا دیه او از صندوق بیت المال به من پرداخت شود

کپی