اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پایان مرحله نخست آرمایش انسانی واکسن رازی کوو پارس تا هفته آینده

پایان مرحله نخست آرمایش انسانی واکسن رازی کوو پارس تا هفته آینده

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از پایان مرحله اول تست انسانی واکسن ایرانی «رازی کوو پارس» تا آخر هفته آینده خبر داد.

دکتر محمدحسن فلاح مهرآبادی افزود: تاکنون ۲ دوز تزریقی به تمام داوطلبان مرحله اول تست انسانی واکسن تزریق شده است و ۲۸ داوطلب هم دوز استنشاقی دریافت کرده اند.

وی تعداد داوطلبان مرحله اول تست انسانی واکسن رازی کوو پارس را ۱۳۳ نفر اعلام کرد و یادآور شد: داوطلبان باید سه دوز واکسن دریافت کنند که ۲ دوز آن تزریقی و دوز آخر هم استنشاقی است.

این محقق به وضعیت جسمی داوطلبان اشاره کرد و گفت: تا کنون هیچ عارضه جدی برای داوطلبان به وجود نیامده و وضعیت عمومی آنان خوب است.

آغاز مرحله دوم تست انسانی به احتمال زیاد از خرداد ۱۴۰۰

فلاح مهرآبادی درمورد زمان آغاز مرحله دوم تست انسانی این واکسن اظهارداشت : پیش بینی می شود که از اول خرداد تزریق این مرحله آغاز شود.
وی ادامه داد: ثبت نام داوطلبان این مرحله و غربالگری آنان انجام شده است و آماده ورود به مرحله دوم تست انسانی واکسن رازی کوو پارس هستیم.

معاون مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی یادآور شد: چهارشنبه هفته آینده در جلسه ای درمورد اخذ مجوز ورود به مرحله دوم تست انسانی این واکسن تصمیم گیری می شود.

فلاح مهرآبادی با بیان این که در کنار انجام کارآزمایی بالینی، مقدمات تولید واکسن در حال انجام است، پیش بینی کرد که از اواخر مرداد تولید انبوه واکسن رازی کوو پارس آغاز شود./ ایرنا 

واکسن رازی کوو پارس تا این لحظه عارضه‌ای نداشت

واکسن رازی کوو پارس بدون عارضه و بی‌خطر اعلام شد

دریافت‌کنندگان واکسن کووپارس حتی تب و بدن درد هم ندارند

اخبارویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی