اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

24 کشته 70 زخمی در حادثه مترو مکزیک+عکس

24 کشته 70 زخمی در حادثه مترو مکزیک+عکس
آرزوکیهان

فروریختن پلی هنگام عبور قطار مترو در مکزیک 24 کشته و 70 زخمی بر جا گذاشت.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر، سازمان مدیریت بحران مکزیکاعلام کرد که مجروحان حادثه بی‌درنگ به بیمارستان‌های اطراف منتقل شده‌اند. مقامات شهر مکزیکوسیتی گفته‌اند فروریختن روگذر باعث شد افراد بسیاری درون  واگن های قطار و خودروها گرفتار شوند.

---
---
---
---

"کلاودیا شینبائوم پاردو" شهردار مکزیکوسیتی گفت که ۴۹ نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شده‌اند و حال هفت نفر وخیم است و تحت عمل جراحی قرار دارند.
وی افزود: «تیم امدادی توانست یک راننده را از خودرویی که زیر آوار گیر افتاده بود زنده بیرون بکشد.» وی تصریح کرد ده‌ها امدادگر در حال جست‌وجو در میان آوارها هستند. شهردار مکزیکوسیتی اضافه کرد: «متاسفانه در بین کشته شده‌ها کودکان نیز دیده می شوند.»
وی درباره افرادی که احتمالا داخل واگن مترو محبوس شده‌اند گفت: «ما نمی‌دانیم آن‌ها زنده هستند.»

این حادثه حوالی ساعت ده و نیم شب به وقت محلی در شامگاه دوشنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) روی ریل خط ۱۲ مترو در نزدیکی ایستگاه «اولیوس» واقع در جنوب مکزیکوسیتی روی داد. ساخت این خط مترو در پایتخت مکزیک به دلیل شائبه برخی تخلفات، از ابتدا مورد انتقاد بوده است.
در تصاویری که تلویزیون‌های محلی از این حادثه نشان دادند، ده‌ها تن از آتش‌نشانان و امدادگران در طول شب در تلاش برای بیرون کشیدن مسافران قطار و خودروها از میان آوار کابل‌ها و قطعات فلزی هستند.
هنوز علت دقیق فرو ریختن روگذر مترو معلوم نیست اما «کلائودیا شینبائوم»، شهردار مکزیکوسیتی می‌گوید احتمالا این پل بر اثر در رفتن یکی از ستون‌های نگهدارنده، شکسته است.

کپی