اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

آتش سوزی مهیب کنار رودخانه تایمز لندن

آتش سوزی مهیب کنار رودخانه تایمز لندن

آتش سوزی مهیب در کنار رودخانه تایمز لندن به چند ساختمان اطراف این حادثه خسارت زد و دود غلیظ ناشی از آن جنوب پایتخت را سیاه کرد.رودخانه

 این آتش سوزی عصر دیروز (دوشنبه) در منطقه همپتون رخ داد و ۱۵ نیروی آتش‌نشانی مشغول اطفای حریق شدند. آن‌ها پس از ساعت‌ها تلاش حوالی ساعت ۲۲ شب موفق به مهار آتش سوزی شدند. گفته می شود که یک قایق غول‌پیکر دچار حریق شد اما علت وقوع آن مشخص نیست.

شاهدان عینی می‌گویند صدای انفجار به حدی مهیب بود که از فاصله دور شنیده می‌شد. پلیس از دیروز خیابان‌های اطراف را تا انجام تحقیقات مسدود کرده و به کسی اجازه نزدیک شدن به محل حادثه را نمی‌دهد.

تاکنون گزارشی درباره تلفات این حادثه منتشر نشده است.

در همین حال شبکه خبری اسکای امروز (سه‌شنبه) گزارش داد که بر اثر آتش سوزی در منطقه کنت واقع در جنوب شرق انگلیس دو نفر مجروح شده‌اند. این آتش سوزی در یک واحد مسکونی رخ داده و نیروهای امدادگر می‌گویند که احتمالا تعداد مجروحین بیش از دو نفر باشد.

در حال حاضر ماموران آتش نشانی مشغول اطفای حریق و نجات افرادی هستند که در داخل ساختمان گرفتار شده‌اند. پلیس هم خیابان‌های اطراف حادثه را مسدود کرده و به ساکنان محلی گفته که پنجره‌های خود را بسته نگه دارند.

انگلیس چهار سال پیش هم شاهد آتش سوزی مهیب در برج گرنفل لندن بود که بر اثر آن ۷۲ نفر جان باختند. علت این آتش سوزی ابتدا به یک یخچال معیوب در طبقه چهارم ساختمان نسبت داده اما بعدا مشخص شد که علت سرایت آتش به سایر طبقات ناشی از جنس روکش ساختمان بوده است. پس از آن انگشت اتهام به سمت شهرداری منطقه و دولت «ترزا می» رفت که برای کاهش هزینه‌ها از روکش اقتصادی استفاده کردند. ایرنا

کپی