اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستگیری 2 متخلف برداشت غیرمجاز شن و ماسه در جیرفت

دستگیری 2 متخلف برداشت غیرمجاز شن و ماسه در جیرفت

فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از دستگیری ۲ متخلف برداشت غیرمجاز شن و ماسه در اراضی ملی جیرفت خبر داد.

سرهنگ خانباز امیرافضلی روز سه شنبه  اظهار داشت: پرونده متخلفان تشکیل و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جیرفت در حین گشت زنی شبانه از برداشت غیر مجاز شن و ماسه در ۲ منطقه پل شور و روستای شه دراز بخش جبالبارز شمالی جلوگیری کردند.

فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از توقیف ۲ دستگاه لودر در این پرونده های برداشت غیرمجاز شن و ماسه خبر داد.

وی پیشگیری از وقوع جرم را اولویت نخست یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و افزود: نیروهای یگان حفاظت به صورت شبانه روزی فعالیت گشت زنی را انجام می دهند.

سرهنگ امیر افضلی ادامه داد: ماموران این یگان در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف اراضی ملی با افراد سودجو برخورد قانونی می کنند.

وی گفت: مردم هر گونه برادشت شن و ماسه از اراضی ملی، آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی و حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی را به شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴کد امداد جنگل و مرتع اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گزارش‌ کنند.

سرهنگ امیر افضلی ادامه داد: مردم با اطلاع‌رسانی به موقع تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی، جنگلی و منابع ملی و طبیعی جلوگیری کنند.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.ایرنا

 

کپی