اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بیشترین اشتغال شرکت‌های دانش بنیان سال ۹۹ در استان تهران رقم خورد

بیشترین اشتغال شرکت‌های دانش بنیان سال ۹۹ در استان تهران رقم خورد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با بیان اینکه ۶۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور در این استان است، اعلام کرد: در سال گذشته بیشترین اشتغال مربوط به این شرکت ها در استان تهران رقم خورد.

حشمت اله عسگری روز دوشنبه در جلسه کمیته اقدام اقتصادی و مقابله با تحریم ها که با محوریت سازوکار ارتباط شرکت های دانش بنیان و دستگاه‌های اجرایی برای تقویت این شرکت ها و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در این زمینه برگزار شد، گفت: در سال گذشته از ۳.۲ میلیارد دلار صرفه جویی ناشی از داخلی سازی در کشور  ۱.۲ میلیارد دلار آن در استان تهران تحقق یافت.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط دستگاه‌های اجرایی و و معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با تقویت شرکت های دانش بنیان بیشتر شود، گفت این امر نیازمند طراحی سازوکارهای جدید و ایجاد ساختار است.

معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان در مراحل تولید انبوه و تجاری سازی نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان این آمادگی را دارند که از تمام ظرفیت های قانونی خود در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان استفاده کنند و در این مهم باید نگاه هم افزایی و اثر بخشی را ایجاد و تقویت کرد.

عسگری با بیان اینکه مشوقهای خوبی برای توسعه و استقرار شرکتهای دانش بنیان در استان تهران تعریف شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی دیدگاه خود را مبتنی بر توسعه اقتصادی دانش بنیان قرار داده و زمینه لازم را برای ایجاد و تقویت شهرک‌های تخصصی ویژه شرکت های دانش بنیان فراهم آورند.

وی در نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه های جهش تولید که با حضور نمایندگان نهاد ریاست جمهوری در محل استانداری برگزار شد نیز گفت: ۴۳ پروژه جهش تولید در سطح استان از پیشرفت مناسبی برخوردار بوده به گونه ای که چندین پروژه بزرگ صنعتی آماده افتتاح و بهره برداری است.

معاون اقتصادی استاندار تهران خاطرنشان کرد: ۳۲۲ واحد صنعتی کاملا راکد در سال گذشته کاملا احیا شده و به مدار تولید برگشت./ایرنا


 

کپی