اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

عادی سازی سریع شرایط بعد از سیل با کمک پهپادها

عادی سازی سریع شرایط بعد از سیل با کمک پهپادها

مقامات استرالیایی با تصویربرداری هوایی از نقاط سیل زده ایالت نیوساوت ولز با پهپاد توانستند برای بازگشت سریع‌تر به شرایط عادی و بازسازی مناطق آسیب دیده برنامه‌ریزی کنند.

به دنبال وقوع سیل در ایالت نیوساوت ولز استرالیا در ماه گذشته خسارات زیادی به این منطقه وارد شد. ولی ارزیابی دقیق این خسارات و حجم آنها تنها با استفاده از تعداد زیادی پهپاد و عکس برداری از این طریق ممکن شد.

بسیاری از مناطق آسیب دیده کماکان به طور زمینی در دسترس نیستند و جاده‌های آنها به شدت آسیب دیده‌اند. از همین رو برای بازدید از این مناطق و بررسی شدت خسارات وارده از پهپادهای مجهز به دوربین‌های عکس برداری پیشرفته استفاده شد.

از همین اطلاعات برای برنامه‌ریزی به منظور جابجایی خاک و آوار استفاده شد و تصویر دقیقی از مناطق نیازمند بازسازی به دست آمد. همچنین مدل‌های سه بعدی مناطق نیازمند بازسازی نیز تهیه شد، بدون آنکه نیازی به اعزام نیروی زمینی به مناطق آسیب دیده و به خطر انداختن جان آنها باشد.

پیش از این در استرالیا از پهپاد برای مقابله با بلایای طبیعی دیگر نظیر آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و نیز شناسایی و شکار کوسه‌های خطرناک در نوار ساحلی و غیره استفاده شده بود./مهر

کپی