اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

مشکل تامین آب آشامیدنی چهار روستای بخش کهریزک برطرف شد

مشکل تامین آب آشامیدنی چهار روستای بخش کهریزک برطرف شد

سرپرست امور کهریزک شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ تهران گفت: مشکل تامین آب آشامیدنی چهار روستای بخش کهریزک با انجام عملیات بازسازی خط انتقال ۲۵۰ میلیمتری و رینگ شبکه در زمان‌های اوج مصرف برطرف شد.

امید صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: عملیات بازسازی و اصلاح خط انتقال ۲۵۰ متری روستای جهان آبادبالا که آب چاه های موجود این روستا را به شبکه توزیع آب کهریزک منتقل می کند؛ به همت امداد و بهره برداری آبفای کهریزک انجام شد.

وی ادامه داد: ۴۰ متر از این خط لوله که دچار پوسیدگی شده بود از مدار بهره برداری خارج و لوله جدید جایگزین آن شد.

صابری خاطرنشان کرد: باانجام این عملیات، خط انتقال روستای جهان آباد بالا که ازروی رودخانه کن عبورمی کند به خط انتقال روستای جهان آبادپایین، تورقوزآباد، قیصرآباد وخط انتقال شهرکهریزک متصل شد که در پی آن بخشی از مشکل تامین آب این روستاها و بخشی از مشترکان شهر کهریزک در زمان های اوج مصرف و یا از مدار خارج شدن برخی خطوط برطرف شد.

این مسئول با بیان اینکه تابستان و فصل گرم سال در پیش است و هر روز شاهد افزایش تقاضا برای مصرف آب هستیم از شهروندان کهریزک درخواست کرد که با توجه به شرایط سال جاری و کمبود همیشگی  منابع آبی شهر کهریزک، در مصرف آب صرفه جویی کنند تا روزهای گرم سال با کمترین تنش و دغدغه آبی سپری شود.

به گزارش ایرنا، امور آب و فاضلاب کهریزک  آبفای منطقه۶ تهران در جنوب شهرستان ری واقع است و جمعیت شهری و روستایی  بالغ بر ۸۱ هزار  نفر (۶۶ هزار نفر شهری و ۱۵ هزار و ۴۰۰ نفر روستایی) را زیر پوشش خدمات رسانی دارد.

کپی