اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستگیری باند کلاهبرداران حرفه ای در گالیکش

دستگیری باند کلاهبرداران حرفه ای در گالیکش

کلاهبرداران حرفه ای فروش اشیاء عتیقه در گالیکش دستگیر شدند.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط افرادی ناشناس درگالیکش ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

انهدام باند کلاهبرداران حرفه ای در گالیکش
سرهنگ فرزاد تاجره افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد شاکی اهل استان تهران بوده که متهمان با شگردهایی خاص اعتماد وی را جلب و با ارائه پیشنهاد فروش اشیاء عتیقه با قیمتی مناسب وی را وسوسه کرده اند.
جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان با بیان اینکه شاکی پس از ورود به گالیکش با متهمان قرار ملاقات گذاشت، تصریح کرد: 4 متهم به محض حضور در محل قرار، وی را ربوده و به منزلی که از قبل اجاره کرده بودند، منتقل کردند.
وی افزود: متهمان پس از تهدید شاکی، کارت های عابر بانک وی را گرفته و پس از خروج از منزل برای اینکه ردی از خود به جای نگذراند، اقدام به خرید طلاجات کردند.
این مقام انتظامی افزود: در همین زمان مال باخته از فرصت استفاده کرده و در غیاب متهمان از منزل خارج شد و خود را به مقر پلیس رسانده که اقدامات تخصصی و میدانی ماموران برای شناسایی هر 4 متهم آغاز شد و سرنخ هایی در این پرونده به دست آمد.
وی با اشاره به اینکه ماموران به صاحب منزلی که شاکی در آن حبس شده بود، مشکوک شدند، افزود: صاحبخانه که در ابتدا منکر هرگونه اطلاعاتی از ماجرای کلاهبرداری بود اما در مواجهه بامستندات پلیس به همدستی با متهمان اعتراف کرد.
جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: با اشراف اطلاعاتی پلیس، مخفیگاه 2 نفر از متهمان شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.
سرهنگ تاجره افزود: تلاش ها برای دستگیری عاملان اصلی این پرونده ادامه داشت تا اینکه گزارش یک فقره سرقت خودرو توسط 2 نفر در  گالیکش به پلیس اعلام و با پیگیری و اقدامات فنی ماموران مشخص شد سارقان همان متهمان متواری پرونده کلاهبرداری بوده اند و سرانجام ماموران موفق شدند با استفاده از شگردهای خاص پلیسی ،مخفیگاه متهمان را در یکی از روستاهای  مینودشت  شناسایی و آنان را دستگیر کنند.
جانشین فرمانده انتظامی گلستان افزود: متهمان در مقر انتظامی اعتراف کردند، منازلی را در  گنبدکاووس  و  گالیکش  به صورت موقت اجاره و با دادن وعده های دروغین مالی در زمینه فروش اشیاء عتیقه، طعمه های خود را از نقاط مختلف به آنجا کشانده و سپس به مال باختگان اشیاء تقلبی داده و یا با تهدید، مبالغ هنگفتی از آنان می گرفتند که از این طریق مبلغ 30 میلیارد ریال به دست آورده اند.
سرهنگ تاجره با اشاره به اینکه تاکنون 11 نفر از شاکیان این پرونده شناسایی شده اند،افزود: افرادی که به این شیوه و شگرد به دام افتاده اند، می توانند با سامانه 110 تماس بگیرند و یا به مقر پلیس آگاهی مراجعه کنند./صداو سیما

کپی