اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

حمد بن جاسم: لبنان نیاز به مذاکره دارد نه میانجی

حمد بن جاسم: لبنان نیاز به مذاکره دارد نه میانجی

نخست‌وزیر سابق قطر در سخنانی به اظهار نظر درباره وضعیت لبنان و اعلام تعویق انتخابات سراسری فلسطین توسط رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخت.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، حمد بن جاسم، نخست‌وزیر سابق قطر با انتشار چند پیام در توییتر اظهار کرد که تداوم وضعیت کنونی در لبنان زندگی در این کشور را غیر ممکن می‌کند.

وی در این باره افزود: لبنان عزیز برای خارج شدن به این وضعیت نیازمند میانجیگری خارجی نیست، بلکه باید تمامی گروه های این کشور بر سر میز گفت‌وگو بنشینند تا آینده این کشور را بررسی کنند.

حمد بن جاسم همچنین گفت: سیاستمداران لبنان و رهبران فرقه‌های آن امروز به مکانی احتیاج دارند که آنها را گرد هم آورده و گفت‌وگو میان آنها را تسهیل کند، تا شاید از این طریق به فرمول سازشی دست یابند که آنها را از این رویکرد مخرب خارج کند.

وی در توییت دیگری در واکنش به تعویق انتخابات فلسطین توسط محمود عباسُ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد: این تصمیم فلسطینی‌ها را به نقطه صفر بازگرداند.

نخست‌وزیر سابق قطر تصریح کرد: علی‌رغم اینکه دلایل تعویق انتخابات توسط محمود عباس برای ما مشخص و واضح است اما باید بگویم که وظیفه رئیس تشکیلات خودگردان در شرایط کنونی و در این مرحله از زندگی‌اش این است که قدرت را به شکل مسالمت‌آمیز و دموکراتیک منتقل کند.

وی ادامه داد: مرحله بعدی به رهبری جوان نیاز دارد که بتواند ملت فلسطین را در همه زمینه‌ها و به سمت محیطی ایمن سوق دهد./ ایسنا

کپی