اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری:

نقش جوانان و زنان در کابینه ام پررنگ است

نقش جوانان و زنان در کابینه ام پررنگ است

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای چینش کابینه رایزنی کردم و دوستان را به موقع معرفی می کنیم و جوانان تازه نفس و مسلح به علم و تجربه حداقلی برای اداره وزارتخانه در این کابینه جای دارند. نقش جوانان و نیز زنان در کابینه ام پررنگ است.

شاهین محمدصادقی روز یکشنبه در نشست خبری گفت: اگر رییس جمهور شوم ۶ ماهه کرونا را جمع می کنم. در سال گذشته طرح علمی را نوشتیم که در شورای فرماندهی سپاه به تصویب رسید و در وزارت بهداشت به این نتیجه رسیدند طرح علمی است و به صورت مشترک به امضای سلیمانی ریاست بسیج و نمکی وزیر بهداشت برای اجرا ابلاغ شد. وقتی در ابتدای آذر طرح شروع شد  و مرگ و میر رسمی  ۴۸۶ نفر بود و بیمارستان های ما مملو از بیمار بود. طرح را ساده و بدون هزینه شروع کردیم.

نماینده اسبق مجلس ادامه داد: با این طرح از اول آذر تا ۲۰ دی تعداد مرگ و میر ۹۰ درصد کاهش یافت. در این طرح موفق بودیم اما متوقف شد و امروز دوباره از سرگرفته شده است.

صادقی در پاسخ به این پرسش که آیا اصولگرا یا اصلاح طلب هستید، گفت: همه جریانات سیاسی در حال بررسی نامزدهای مختلف هستند و هنوز در خصوص هیچ فردی به نتیجه نرسیدند. همه گروه ها با من صحبت کردند نه من به آن گروه ها ورود کردم نه آنها درخصوص نامزدها به نتیجه رسیدند. منتظر می مانم تا ببینم که دوستان در شورای وحدت و ائتلاف به چه نتیجه ای می رسند.

وی با اشاره به اینکه سرباز انقلاب و نماینده سردار سلیمانی هستم، تصریح کرد: برای نجات کشور از مکتب قاسم سلیمانی بهره می برم که مکتب دفاع از ملت و آرزویش این بود تا نام ایران و ایرانی بر تارک ایران بدرخشد. من شاگرد این مکتب هستم و با اتکا به این مردم و نام ایران و با تبعیت از رهبری هر مشکلی را می توانیم حل کنیم.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری  در پاسخ به این پرسش که آیا حاضرید به نفع رقبا کنار بروید، گفت: رقبا اکنون معلوم نیستند و خیلی ها معلوم نیست بیایند یا نیایند اما بنده در چارچوب مکتب سلیمانی آمده ام تا به مردم کمک کنم.

وی درباره حل مشکلات اقتصادی یادآور شد: باید به سرمایه گذار احترام بگذاریم تا گوشه ای از مشکلات مردم حل شود. باید موانع را برطرف کنیم تا طرح های اقتصادی اجرا شود. بعد اجازه دهیم تا در صادرات مردم ایفای نقش کنند. خیلی از کشورهای همسایه خریدار و محتاج کالاهای تولیدی ما هستند و نباید دست و پای صادرکنندگان را ببندیم.

صادقی اضافه کرد: اگر سکان هدایت کشور را به من بدهند ۱۰ سفیر خواهم داشت و مابقی سفرا فهم تجاری باید داشته باشند و تاجر باشند تا در کشورهای همسایه جنس ایرانی را رونق دهند. باید به مردم اجازه داده شود تا در کارهای کوچک سرمایه گذاری کنند تا مشکلات برطرف شود. برای رونق تولید و برداشتن گام های بزرگ باید اعتماد مردم را جلب کنیم.

وی ادامه داد: همسر بنده یک پزشک است و طبابت می کند و دو فرزند دارم. خیلی شفاف هیچ فردی را در خارج از کشور نداریم. از باب املاک و دارایی یک آپارتمان ۱۷۸ متری و دو خودرو ۲۰۱۵ و چند سال قبل از آن دارم. چیز دیگری ندارم جز مقداری درخت خرما چون جنوبی هستم و از ارث پدری به من رسیده است.

نماینده اسبق مجلس با اشاره به اینکه کابینه وی جوان خواهد بود، تصریح کرد: متولدان دهه های ۵۰ و ۶۰ خود را برای تشکیل دولت اماده کنند و متولدان دهه ۷۰ خود را برای حضور در بدنه دولت اماده کنند.  معدل سنی دولت بنده از معدل سنی دولت های قبل حتما کمتر و جوان تر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید به نوعی این سرمایه های مردم را جبران کند و ما برنامه داریم تا با همکاری همفکران برای بورس یک راه حلی پیدا کنیم.

صادقی درباره سیاست خارجی دولت خود گفت: در سیاست خارجی ظرفیت قانون اساسی خیلی بالا است. اصل ۱۱۰ قانون اساسی به ما اجازه می دهد هر جا منافع ملی بود وارد شویم. دست ما برای همگرایی منطقه ای و همگرایی کشورهای اسلامی از همین الان به سوی همسایگان دراز است و تلاش می کنیم که بین کشورهای اسلامی یک هم آوایی ایجاد کنیم. حتما با سه اصل عزت، حکمت و مصلحت با کشورها مذاکره خواهیم کرد.

وی یادآور شد: امنیت منطقه ای را در همکاری و امنیتی و نظامی و سیاسی کشورهای منطقه می دانیم. ما خودمان می توانیم امنیت خود را تامین کنیم و قدرت دفاعی ما بازدارندگی است و به هر امکان دفاعی دست می یابیم و محدودیتی برای خود قایل نمی شویم و منتظر اذن دیگران نخواهیم بود. دفاع ما قدرتمندانه است و مبتنی بر همکاری های منطقه ای است و به همسایگان می گوییم از همین الان موشک ما ضامن امنیت شما خواهد بود.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: آنچه در اوج بدست آمد توسط همین دانشمندان بود و امروز می توانیم همین راه را ادامه دهیم. متکی به جوانان و صنایع خود هستیم اما هر جا لازم باشد برای تقویت بنیاد دفاعی هر اقدامی می کنیم از هر کشوری می توانیم استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: سعی می کنم پای دانشگاهیان، خبرگان و نخبگان اقتصادی و کارآفرینان را به دولت باز کنم و در دولت ما برای حضور اندیشمندان باز است و از بهترین ها در دولت استفاده می کنیم. تمام تلاشمکان می کنیم در دولت خودم سهم بخش خصوصی بالا برود.

صادقی در پاسخ به این پرسش که چقدر صرف تبلیغات خود کرده است، گفت: برخی از دوستان ۱۰ میلیارد و ۲۰ میلیارد خرج فضای مجازی کرده اند و کل هزنیه ای که برای ستادم کردم، کمتر از یک میلیارد است که دوستان و آشنایان بسیار به من کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه اصل دولت ما توجه به بهداشت خواهد بود، افزود: باید ناوگان انتقال بیمار را توسعه دهیم. نظام بیمه ای را اصلاح کنیم. همچنین دفترچه بیمه اعتبار داشته باشند و عزت و احترام کادر بهداشت و درمان وجود داشته باشد.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: برای چینش کابینه رایزنی کردم و دوستان را به موقع معرفی می کنیم و جوانان تازه نفس و مسلح به علم و تجربه حداقلی برای اداره وزارتخانه در این کابینه جای دارند. هم نقش جوانان و نیز زنان در کابینه ام پررنگ است و با یک اعتقاد به مبانی انقلاب محکم تر حرکت می کنیم و هماهنگی خیلی خوبی بین دولت و ونیروهای مسلح و مردم و تبعیت از رهبری و انسجام ملی داریم. در مقام اجرا از تمام کسانی که به کشور اعتقاد دارند و از هر جناحی به کار می گیریم.

وی گفت: باید کاری کنیم مردم با همه دلسردی در انتخابات شرکت کنند و حق خود را بدست بیاورند و انتخابات پرشور داشته باشیم و گزینه مناسبی مسند کشور را بدست بگیرد./ایرنا

کپی