اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

داستانی برای همه

داستانی برای همه
بهروز رضوی گوینده پیشکسوت

شازده کوچولو نوشته آنتوان دوسنت اگزوپری ترجمه احمد شاملو یکی از بهترین داستان‌هایی است که تاکنون خوانده‌ام و معتقدم از آن دست کتاب‌هایی است که همه باید آن را یک بار بخوانند. شازده کوچولو به زبان ساده و راحت ارتباط‌های انسانی را می‌خواهد تقویت کند و انسان‌ها بواسطه خواندن این کتاب با هم راحت‌تر و بی‌شیله پیله‌تر ارتباط برقرار خواهند کرد.

شازده کوچولو صمیمیت را به انسان یاد می‌دهد. اگزوپری با استفاده از زبانی نرم و لطیف و شاعرانه داستانی را روایت کرده است که برای همیشه در خاطر همه جهانیان می‌ماند.
داستان این کتاب درباره ملاقات خلبانی با یک موجود کوچولوی دوست داشتنی به‌نام شازده کوچولو است. این خلبان همان نویسنده کتاب آنتوان سنت اگزوپری است که در یکی از سفرهایش به آفریقا سقوط می‌کند و با شازده کوچولو آشنا می‌شود. داستان شاعرانه و عاشقانه شازده کوچولو از جایی شروع می‌شود که در سیاره‌ ب 612 که سیاره شازده کوچولو است گیاهی متفاوت در بین علف‌ها رشد می‌کند. گلی که در این داستان نقش معشوق را بازی می‌کند. شازده کوچولو که عاشق گل سرخ می‌شود در مسیر سفر قرار می‌گیرد، سفری که در جست و جوی دوست به زمین می‌رسد. شازده کوچولو در سفرش با ساکنان هفت سیارک همنشین می‌شود و از آدم‌های هر سیاره حقیقت‌هایی درباره زندگی می‌آموزد. کتابی که مرز سنی ندارد و از کوچک تا بزرگ با آن ارتباط می‌گیرند.

کپی