اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
عضو حزب کارگزاران سازندگی ایران:

ناامیدکردن مردم امتیازی برای جریان‌های سیاسی ندارد

ناامیدکردن مردم امتیازی برای جریان‌های سیاسی ندارد

عضو حزب کارگزاران سازندگی ایران، ناامید کردن مردم را امتیاز ندانست و گفت: انتخابات ۲۸ خرداد باید در جهت حفظ منافع ملی و تمامیت ارضی برگزار شود و اصولگرایان و اصلاح طلبان اگر مردم را امیدوار کنند می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

جهانبخش خانجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره حمایت حزب کارگزاران سازندگی ایران از داوطلبی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، گفت: اسم ۱۰ داوطلب چون محسن هاشمی، محمدجواد ظریف، محمدرضا عارف، مسعود پزشکیان، عباس آخوندی و محمد شریعتمداری و... در حزب مطرح است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، محمدجواد ظریف را شخصیت برجسته سیاسی و دیپلمات با سابقه توصیف کرد و افزود: او عملکرد بسیار مثبت و درخشانی داشته و طبیعتا جزو کسانی است که می‌تواند اجماع اصلاح‌طلبان را به همراه داشته باشد. سابقه و کارکرد ظریف، او را در تراز یک نامزد فاخر ریاست جمهوری قرار می‌دهد.

خانجانی یادآور شد: یکی از دلایل جوسازی‌ها علیه ظریف، ترسی است که نسبت به او دارند. هرکدام از نامزدهای اصلاح‌طلب ظرفیت این را دارند تا به تن رقیب لرزه بیندازند و در تمام انتخابات رقابتی، اصولگرایان نتوانستند از سوی مردم رای بگیرند.

وی، اسحاق جهانگیری را دارای ویژگی‌های خوب یک نامزد اصلاح طلب ارزیابی کرد و گفت: او شب گذشته حرف‌های بسیار درخشان و تاثیرگذاری مطرح کرد. به‌نظرم باید دولت روحانی یک سری مسایل را شفاف‌سازی و مردم را اقناع کند. زیرا بسیاری از مشکلات مالی و بحران‌های بزرگ توسط تحریم‌ها ایجاد شد و باید از عملکرد دولت روحانی و جهانگیری قدردانی کرد.

خانجانی، محسن هاشمی را یکی از داوطلبان مطرح اصلاح‌طلب دانست و افزود: هاشمی مورد تایید کارگزاران است. او سابقه عمل‌گرایانه و درخشانی در مدیریت مترو تهران دارد. همچنین محمد شریعتمداری نیز در تمامی شاخصه‌های جوانگرایی، شفافیت، رشد و کارهای بزرگی چون توسعه زیرساخت‌های سازمان‌ها، موسسات و زیرمجموعه‌های وزارت تعاون و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را انجام داد. بنظرم باید دولت این کارها را برای مردم شفاف کنند. هر چند مردم هم حق دارند به دلیل مشکلات اقتصادی به این دستاوردهای بزرگ توجه نکنند.

وی ادامه داد: تمامی داوطلبان اصلاح‌طلب شایسته این هستند تا در تراز نامزدی انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرند اما همه باید در چارچوب فرآیند اصلاح طلبی نهاد جبهه اصلاحات عمل کنند و از نامزدی که واجد صلاحیت‌ها و بیشترین امتیاز در نظرسنجی‌هاست، حمایت کنند تا انتخابات پرشوری داشته باشیم.

خانجانی اضافه کرد: برخی از جریان‌ها صراحتا عنوان کرده اند که علاقه‌مند به مشارکت حداکثری نیستند و در پی انتخابات کم شور هستند و علاقه‌مندند تا انتخابات با مشارکت حداقل و نتیجه مطمئن به ثمر برسد. با توجه به شرایط بین المللی و وضعیت نامزدهای ما و انشقاقی که در جریان اصولگرایان وجود دارد، اصلاح طلبان برنامه محورتر هستند و انتخابات آینده را با پیروزی سپری می‌کنند.

این فعال اصلاح‌طلب درباره اعلام نامزدی احتمالی ابراهیم رییسی، گفت: اعلام نامزدی او می‌تواند اجماعی در جریان اصولگرا ایجاد کند تا نامزدهای دیگر از گردونه رقابت کنار بکشند. جریان اصولگرا تکلیف‌گراست و اگر رییسی اعلام نامزدی نکند، انشقاق زیادی در جریان اصولگرا ایجاد خواهد شد و هر کدام خود را واجد صلاحیت می‌دانند.

وی عنوان کرد: باید همه جریان‌های سیاسی درون نظام اختلافات خود را در سطح رقابت‌های درون کشور حفظ کنند و منازعات را به خارج از کشور و به نوعی در سطوح دیگر که به منافع ملی و امنیت کشور ارتباط پیدا می‌کند، تعمیم ندهند. این انتخابات باید در جهت حفظ منافع ملی و تمامیت ارضی باشد.

عضو حزب کارگزاران با بیان اینکه باید وحدت خود را حفظ کنیم، افزود: چهره مناسبی از کشور در مواجهه با جامعه بین المللی ارائه دهیم تا مردم امیدوار شوند. هیچ امتیازی در ناامید کردن مردم در جریان سیاسی نیست. چه اصولگرایان و چه اصلاح طلبان اگر مردم را امیدوار کنند می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند./ایرنا

کپی