اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

هک 2540 حساب بانکی در سایت های صیغه یابی

هک 2540 حساب بانکی در سایت های صیغه یابی

فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند کلاهبرداری اینترنتی با هک حساب بانکی از بیش از 2500 شهروند خبر داد.

 سردار " مرتضی میرزایی" در تشریح این خبر، بیان داشت: در پی دریافت چند فقره پرونده قضائی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان به ارزش 104میلیون و 500 هزار ریال از طریق راه اندازی سایت های صیغه یابی و ساخت درگاه جعلی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی از اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات فنی از سوی کارآگاهان پلیس فتا خبر داد و تصریح کرد: با انجام اقدامات تخصصی مخفیگاه 3 متهم در شهرستان آمل شناسایی و با هماهنگی قضائی این افراد در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطر نشان کرد: متهمان پس از دستگیری به کلاهبرداری اینترنتی و هک حساب بانکی 2 هزار و 540 کاربر اینترنتی به ارزش 5 میلیارد ریال در سراسر کشور با راه اندازی کانال صیغه یابی و درگاه جعلی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اقرار کردند.

سردار میرزایی با اشاره به کشف 12 قطعه سیم کارت تلفن همراه، 13 قطعه عابر بانک، 3 گوشی تلفن همراه اندروید و یک لپ تاپ در بازرسی از مخفیگاه متهمان اظهار کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان به شهروندان و کاربران شبکه های اجتماعی هشدار داد: اغلب این کانال ها و سایت ها از سوی افراد فرصت طلب و مجرمان سایبری برای کلاهبرداری و تخلیه حساب شهروندان راه اندازی شده اند.#پلیس

کپی