اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

جان باختن ۱۲ همدانی بر اثر غرق شدگی

جان باختن ۱۲ همدانی بر اثر غرق شدگی

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: سال گذشته ۱۲ نفر در این استان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند.

ارتین کمالی افزود: از خانواده‌ها انتظار می‌رود برای پیشگیری از حادثه غرق شدگی نکات ایمنی را رعایت کنند و این نکات را به فرزندان خود نیز آموزش دهند.

وی تصریح کرد: روز گذشته (جمعه ۱۰ اردیبهشت) پسر بچه ۱۰ ساله‌ای هنگام بازی کنار استخر باغ در روستای «سید شهاب» تویسرکان به داخل استخر افتاد و جان خود را از دست داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: غرق شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به وسیله هر نوع مایعی مسدود شود یا مایعی به داخل ریه و حبابچه‌های آن راه پیدا کند همچنین قطع تنفس و کمبود اکسیژن اصلی‌ترین علت مرگ در اثر غرق‌شدگی است.

ارتین کمالی با بیان اینکه هنگام غرق شدگی فرد به علت کمبود اکسیژن دچار استرس و هراس می‌شود و به طور غیرطبیعی برای نجات جان خود تقلا می‌کند، افزود: نخستین و حیاتی‌ترین کار برای نجات یک فرد در حال غرق، خارج کردن هر چه سریع‌تر او از آب است.

وی تصریح کرد: در ادامه پس از این کار حتی اگر فرد به نظر شرایط عادی داشته باشد باید به اورژانس منتقل شود همچنین افزایش ضربان قلب و تنفس، اضطراب و کاهش هوشیاری از جمله علائمی است که اغلب پس از نجات فرد به وجود می‌آید که باید آن‌ها را کنترل کرد.صدا وسیما 

کپی