اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

الجزایر رهبر پولیساریو را راه نداد

الجزایر رهبر پولیساریو را راه نداد

منابع آگاه اعلام کردند که الجزایر با درخواست اسپانیا برای بازگشت رهبر جبهه پولیساریو به این کشور بعد از معالجه در مادرید مخالفت کرد.

 سایت "الجزایر تایمز" به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که مقامات الجزایر درخواست اسپانیا برای بازگشت ابراهیم غالی، رهبر جبهه پولیساریو بعد از معالجه در مادرید و بهبود وضعیت جسمانی‌اش به الجزایر را رد کردند.

این سایت اعلام کرد، رفتن غالی برای معالجه به اسپانیا با هویت جعلی "طرح موفقیت‌آمیز ژنرال‌ها" برای رهایی از اوست. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که دولت اسپانیا از طریق سفیر خود در الجزایر خواهان فرستادن هواپیمایی برای بازگشت غالی به بیمارستان عین النعجه شده است اما واقعیت این است که کارشناسان حقوق بین المللی به دولت پدرو سانچز نصیحت کرده‌اند که از دست ابراهیم غالی که با نام جعلی "بن بطوش" وارد مادرید شده بود، رها شوند چراکه وضعیت قانونی وی در صورت وفات مشکل واقعی برای دولت اسپانیا خواهد بود.

این منابع اعلام کردند که نظام الجزایر آماده خلاص شدن از ابراهیم غالی و تغییر وی به رهبر جدیدی است که نزدیک به سعید شنقریحه، رئیس ستاد ارتش الجزایر باشد. قرار بود معالجه ابراهیم غالی در اسپانیا به صورت محرمانه انجام شود اما رسانه‌ها آن را منتشر کردند./ ایسنا

کپی