اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

ابراز ناامیدی اتحادیه اروپا از به تعویق افتادن انتخابات فلسطین

ابراز ناامیدی اتحادیه اروپا از به تعویق افتادن انتخابات فلسطین

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) تصمیم رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را در به تاخیر انداختن انتخابات در مناطق فلسطینی به شدت محکوم کرد.

 جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای تاکید کرد که تاریخ جدید برای برگزاری انتخابات باید بدون تاخیر اعلام شود.

وی گفت: تصمیم برای به تاخیر انداختن انتخابات برنامه‌ریزی شده فلسطین از جمله برگزاری انتخابات پارلمانی فلسطین که برای ۲۲ مه سال جاری میلادی قرار بود، برگزار شود، به شدت ناامید کننده است.

محمود عباس، رئیس تشیکلات خودگردان فلسطین اعلام کرده، انتخابات تا زمان تضمین برگزاری آن در قدس اشغالی به تعویق می‌افتد.

وی گفت، تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات در قدس تا الآن با مخالفت روبرو شده است و از جامعه بین‌الملل خواست همچنان رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهند تا دست از تضییع حقوق ملت فلسطین بکشد و این رژیم را به توافقنامه‌های امضا شده از جمله حق ملت فلسطین در برگزاری انتخابات ملزم کند.

عباس افزود: ما به تلاش خود برای تحقق وحدت ملی، پایان بخشیدن به دودستگی و ادامه مقاومت مردمی و تشکیل دولت وحدت ملی ادامه خواهیم داد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از این گفته بود، اتحادیه اروپا به مقامات فلسطین اطلاع داده که رژیم صهیونیستی هرگز اجازه نخواهد داد انتخابات در قدس برگزار شود.

تشکیلات خودگردان فلسطین در ماه فوریه رژیم صهیونیستی را در جریان تصمیم خود برای برگزاری انتخابات از جمله در قدس قرار داد و از این رژیم خواست در برابر برگزاری انتخابات سنگ اندازی نکند.ایسنا

کپی