اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ظریف: نشانه‌های مثبت در وین و منطقه به چشم می‌خورد

ظریف: نشانه‌های مثبت در وین و منطقه به چشم می‌خورد

وزیر خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: نشانه‌های مثبت در هر دو مسیر (وین و منطقه) به چشم می‌خورد.

محمدجواد ظریف در این توئیت نوشت: همزمان با آنکه معاون وزیر امورخارجه، عباس عراقچی با شایستگی رهبری گفتگوها برای احیای برجام را برعهده دارد، من بازدیدم از کشورهای حاشیه خلیج فارس را با دیدار از کویت و ملاقات با نخست وزیر شیخ صباح الخالد و وزیر خارجه دکتر شیخ احمد ناصر پایان می‌دهم.
وی در این توئیت آورده است: تمرکز بر طرح صلح هرمز (امید) برای منطقه‌مان بود.
ظریف تاکید کرد: نشانه‌های مثبت در هر دو مسیر (وین و منطقه) به چشم می‌خورد.

تمرکز گفت‌وگوها در عمان بر ارتقای همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی بود

وزیر امور خارجه بعد از اتمام سفر خود به عمان، ارتقای همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی را موضوع اصلی گفت‌وگوها در این کشور حاشیه خلیج‌فارس عنوان کرد.
محمدجواد ظریف روز پنج شنبه در پیامی که در صفحه شخصی خود در پیام رسان توئیتر منتشر کرد، نوشت: دیدارهای خیلی خوبی با دوستان عمانی در مسقط داشتم. گفت و گوهایی پربار با فهد بن محمود معاون سلطان عمان، بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه این کشور، سلطان بن محمد النعمانی وزیر دفتر سلطان عمان و یوسف بن علوی وزیر امور خارجه پیشین داشتم.
ظریف با اشاره به مذاکرات خود با عبدالسلام صلاح رییس هیات مذاکرات صنعا و سخنگوی جنبش انصارالله یمن و مقامات عمانی در این سفر تصریح کرد: تمرکز گفت و گوها بر ارتقای همکاری منطقه‌‌ای و جهانی بود.
وزیر امور خارجه که در سفر منطقه‌‌ای خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس از عراق، قطر و عمان بازدید نمود، کویت را مقصد بعدی سفر خود اعلام کرد. / ایرنا

کپی