اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

حلالی: بزرگترین مشکل پرسپولیس گل نزدن است

حلالی: بزرگترین مشکل پرسپولیس گل نزدن است

پیشکسوت سرخپوشان پایتخت گفت: پرسپولیس از نظر ایجاد موقعیت هیچ مشکلی ندارد و بزرگترین ضعف تیم همین گل نزدن‌ها است.

«اسماعیل حلالی» روز پنجشنبه درباره شکست پرسپولیس مقابل الوحده امارات اظهار داشت: فکر می‌کنم یک مقدار انگیزه بازیکنان کم بود. در نیمه اول مخصوصا به الوحده نگاهی از بالا به پایین داشتیم و فکر می‌کردیم که مثل آب خوردن آنها را می‌بریم. به خاطر همین فقط می‌خواستیم صلابت خود را نشان بدهیم اما بعد از گل الوحده شرایط فرق کرد.

وی ادامه داد: بعد از این که الوحده گل زد کار پرسپولیس شروع شد و دیدیم که در نیمه دوم هم خوب موقعیت ایجاد کردیم و هم تعویض‌های خوبی داشتیم. استرس گلی که از الوحده خوردیم باعث شد کمی شتابزده عمل کنیم. این باخت در بهترین شرایط به وجود آمد و به ما یاد داد که نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص موقعیت‌های فراوانی که این تیم در طول بازی‌ها  از دست می‌دهد تاکید کرد: من قبلا هم گفتم که پرسپولیس از نظر ایجاد موقعیت هیچ مشکلی ندارد و بزرگترین ضعف تیم همین گل نزدن‌ها است. البته الان شرایط بهتر شده اما این ضعف همچنان ادامه دارد و نمی شود آن را نادیده گرفت.

حلالی افزود: یکی از عواملی که باعث می‌شود موقعیت‌های ما زیاد از دست برود عدم آموزش مناسب از همان بچگی است. بازیکنان و مهاجمان ما باید بدانند که چه زمانی و از کجا باید سمت چارچوب ضربه بزنند، نه اینکه هر توپی که وارد محوطه جریمه شد شوت کنیم. این مسئله هم نباید در تیمی مثل پرسپولیس آموزش داده شود بلکه بازیکن باید در کودکی چنین آموزش‌هایی ببیند؛ نمی‌شود که در ۲۰ سالگی تازه چنین مسائلی را به بازیکن یاد داد.

وی ادامه داد: جالب اینجاست که پرسپولیس بیشتر از تمام تیم‌های دیگر موقعیت‌سازی می‌کند اما کمتر از همه گل می‌زند. در این مدت فقط در بازی با گل‌گهر و دیدار برگشت با گوا بوده که پرسپولیس گل‌های زیادی زده و بقیه بازی‌ها را با کمترین گل ممکن با پیروزی پشت‌سر گذاشته و این اصلا شرایط خوبی نیست. ضمن اینکه پرسپولیس روی ضربات شروع مجدد هم ضعف دارد و این ضعف هم ترمیم نشده است.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد اینکه آیا قبول دارد بیشتر بار هجومی این تیم روی دوش مهدی ترابی است، گفت: ترابی چون بازیکن تاثیرگذاری است ناخودآگاه بار هجومی تیم روی دوشش می‌افتد. وقتی بازیکنان دیگر می‌بینند ترابی به راحتی می‌تواند بازیکن مقابل را از پیش رو بردارد، بیشتر توپ‌ها را به او می‌دهند. به نظر من باید در هر دو جناح چنین شرایطی وجود داشته باشد که بار تیم روی دوش ترابی نیفتد.

حلالی در پایان ضمن انتقاد از فوتبال خشن تیم الوحده امارات عنوان کرد: بعضی از تیم‌های کشورهای عربی از فوتبال فقط پول دارند و فرهنگ فوتبالی ندارد. بازیکنان الوحده طوری بازیکنان پرسپولیس را می زدند که هدفشان مصدوم کردن بازیکنان ما بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا باید با چنین ‌تیم هایی که ناجوانمردانه بازی می‌کنند برخورد کند.

پرسپولیس امروز و از ساعت ۱۹ در آخرین دیدار مرحله مقدماتی به مصاف الریان قطر می‌رود./ ایرنا

کپی