اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تگرگ خسارت ۱۰۰ درصدی در مزارع و باغات نمین برجای گذاشت

تگرگ خسارت ۱۰۰ درصدی در مزارع و باغات نمین برجای گذاشت

مدیر جهاد کشاورزی نمین از وارد شدن خسارت ۱۰۰ درصدی به مزارع و باغات تعدادی از روستاهای این شهرستان در اثر بارش سنگین تگرگ خبرداد.

 شهرام محسنی روز پنجشنبه در بازدید از مزارع و باغات خسارت دیده از بارش سنگین تگرگ نمین اظهارکرد: بارش بی‌سابقه  و سنگین رگباری تگرگ در این شهرستان علاوه بر سفیدپوش کردن منطقه خسارت بسیار شدید و تا ۱۰۰ درصدی به تعدادی از مزارع و باغات و گلخانه‌های روستاهای شهرستان نمین وارد کرد.

او افزود: گروهی متشکل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ، رئیس اداره تولیدات گیاهی و کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی حومه شهرستان نمین جهت مشاهده و  برآورد میزان خسارات وارده و بررسی وضعیت مزارع و باغات به منطقه اعزام و با مشاهدات میدانی خسارت ناشی از بارش تگرگ به برخی از مزارع غلات و باغات و کلزای بویژه در روستاهای سربند، ساقصلو، سلوط، خان‌کندی، دولت‌آباد، نوجه‌ده و قشلاق‌چایی تا ۱۰۰ درصد برآورد شد.

وی گفت: بررسی میزان قطعی خسارات وارده و برآورد ریالی و ارزیابی دقیق خسارات در اسرع وقت با بررسی بیشتر کارشناسان مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین  و مدیریت بحران فرمانداری  در دستور کار قرار گرفته و متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد./ایرنا

کپی