اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کیفیت هوای تهران سالم است

کیفیت هوای تهران سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه ۹ اردیبهشت از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۹ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.

بر اساس اعلام روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۳۰ :۹ امروز بر روی شاخص ۸۷ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۷، ازن با شاخص ۵۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۲ و منواکسید کربن با شاخص ۱۶ بوده است.

ایستگاه ژئوفیزیک منطقه ۶ در شرایط پاک

بر این اساس، ایستگاه‌های ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۲۲،   پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۳۶ و اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۵۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بود.

ایستگاه شریف منطقه ۲ در آستانه ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۹۹، تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۹۵ و  شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۳ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۳۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است./ایرنا

کپی