اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستگیری مزاحم در فضای مجازی

دستگیری مزاحم در فضای مجازی

فردی که با یک صفحه جعلی اقدام به مزاحمت برای همکارش کرده بود، از سوی کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: یک زن جوان با در دست داشتن شکوائیه قضایی با مراجعه به پلیس فتا خبر از مزاحمت در شبکه مجازی  می‌دهد که با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده در اولویت کاری کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سرخوش نهاد افزود: این زن در یکی از شرکت‌های خصوصی فعال بود که مدیر آن به موضوع چابکی، توانمندی، ظاهر و تناسب و سلامت جسمی همکاران حساس است و همواره آن‌ها را به ورزش دعوت و توصیه می‌کرد. او اضافه کرد: یکی از کارکنان این شرکت با سوء استفاده از این موضوع صفحه جعلی به نام مدیر این شرکت در فضای مجازی ایجاد و به نام او پیامی برای یکی از همکاران خانم ارسال میکند.توصیه کارشناسان پلیس فتا :
شهروندان باید اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند؛ همچنین با افزایش دانش خود درباره شبکه‌های اجتماعی، به پیام‌های ارسالی در این فضا اعتماد نکنند.

سرهنگ سرخوش افزود: متهم پس از دریافت تصاویر به بهانه متناسب نبودن جسم و اندام این زن وی را به حضور در باشگاهی راهنمایی میکند و به جای باشگاه آدرس منزل محل سکونت خود را برای مراجعه و گفتگو با مربی، به او ارائه می‌دهد. وی بیان کرد: این زن به آدرس دریافتی در آن صفحه مجازی مراجعه میکند، اما پیش از ورود به ساختمان، به علت مسکونی بودن محل یاد شده مشکوک میشود و وارد منزل نمی‌شود.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان ادامه داد: شاکیه موضوع را به پلیس فتا اطلاع داد که با پیگیری کارشناسان متهم دستگیر شد و پس از انتقال به پلیس فتا به بزه انتسابی اعتراف کرد.

کارشناسان پلیس فتا توصیه میکنند زن جوان به علت نداشتن اطلاعات کافی از فضای مجازی در این دام گرفتار شده بود بنابراین شهروندان باید اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند همچنین با افزایش دانش خود درباره شبکه‌های اجتماعی، به پیام‌های ارسالی در این فضا اعتماد نکنند./صداو سیما

کپی