اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

روایت فرانس ۲۴ از رقابت استقلال، تراکتور و پرسپولیس برای صعود

روایت فرانس ۲۴ از رقابت استقلال، تراکتور و پرسپولیس برای صعود

سایت فرانس ۲۴ نوشت که استقلال در صورت شکست الدحیل مقابل الاهلی، راهی یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

بخش عربی سایت فرانسوی «فرانس 24» درخصوص دیدارهای هفته پایانی گروه‌های مختلف لیگ قهرمانان آسیا در  گروه‌های C، B و E نوشت: هفته سوم مرحله گروهی روز جمعه شاهد رقابتی دشوار میان سه تیم هشت امتیازی استقلال، الدحیل و الاهلی برای صعود به مرحله حذفی خواهد بود. شکست تعجب‌آور الدحیل مقابل الشرطه باعث شد استقلال به صدر جدول گروه C برسد.
اگر اتفاق تعجب‌آور دیگری رخ ندهد، استقلال شانس زیادی برای شکست الشرطه دارد. با این حال اگر استقلال نتواند به برتری برسد، پیروزی الاهلی باعث صدرنشینی این تیم خواهد بود. در صورت بُرد استقلال، الاهلی باید منتظر نتایج سایر گروه‌ها باشد تا به‌عنوان بهترین تیم دوم لیگ قهرمانان راهی دور حذفی رقابت‌ها شود.
در صورت رقم خوردن هر نتیجه‌ای، بُرد الدحیل باعث تضمین صعود این تیم به‌عنوان صدرنشین خواهد بود. پس از شکست مقابل الشرطه، الدحیل به دنبال جبران شکست‌های قبلی است و کسب تمام امتیازات است تا بدون ورود به محاسبات پیچیده، به جمع 16 تیم پایانی برسد.
تراکتور بازی بسیار مهمی مقابل تیم صعودکرده شارجه دارد و به دنبال پیوستن به این تیم در یک‌هشتم نهایی خواهد بود. تراکتور در این مسابقه تنها به دنبال پیروزی است تا امیدهای صعود خود را زنده نگه دارد.
الوحده نیز تلاش می‌کند با کسب حداقل یک  امتیاز از بازی با گوا، صعود خود را به مرحله بعدی رقابت‌ها قطعی کند. پرسپولیس هم به دنبال غلبه بر الریان و قطعی کردن صدرنشینی خود است./ تسنیم

بیشتر بخوانید:

VAR از مرحله یک‌چهارم لیگ قهرمانان به کمک داوران می‌آید

پرسپولیس قرنطینه می شود

کپی