اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

سارقان سماورهای قدیمی در تله پلیس

سارقان سماورهای قدیمی در تله پلیس

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند سرقت اماکن و کشف سرقت سماور های قدیمی خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی گفت:  یازدهم فروردین ماه پرونده ای با موضوع سرقت مغازه سمساری در کلانتری سیدخندان تشکیل و با هماهنگی با مرجع قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی ادامه داد: شاکی در تحقیقات اظهار داشت، نهم فروردین ماه مغازه سمساری ام مورد سرقت قرار گرفته و سارقان با هوا برش قفل مغازه را بریده و موفق به سرقت تعدادی سماور ذغالی روسی قدیمی به ارزش حدود پنج میلیارد ریال شده اند.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از انجام تحقیق از شاکی و تهیه فیلم ضبط شده دوربین های مداربسته تصاویری از لحظه سرقت و سارقان بدست آمد که ادله بدست آمده برای شناسایی سارقان در اختیار همکاران و تیم های عملیاتی سرکلانتری چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: یک هفته بعد از سرقت مغازه در هجدهم فروردین ماه پرونده ای همراه با دستگیری یک نفر به نام حبیب مظنون به سرقت اماکن خصوصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد که گزارش ماموران دستگیرکننده حاکی از آن بود متهم که شباهت زیادی به تصویر سارق سمساری داشته در آدرس وحیدیه مشاهده و پس از متوقف کردن تحت اتهام ولگردی و مظنون به سرقت اماکن دستگیر و در اختیار پلیس آگاهی قرار می گیرد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از تحویل متهم به پلیس آگاهی و با توجه به اینکه فیلم های دوربین مدار بسته مغازه سمساری در حال بررسی بودند لذا مشخصات حبیب با تصویر یکی از سارقان موجود در فیلم و عکس سرقت مغازه مطابقت داشت که از متهم پیرامون موضوع تحقیق و در مواجهه با ادله بدست آمده به جرم سرقت اعتراف می کند، حبیب در بازجویی تکمیلی اظهار داشت، سرقت را با همدستی سه تن از دوستانم به نام های سیامک – امیر و نازنین انجام دادم که چهار سماور را من بردم و به شخصی بنام کامران ضایعاتی به فروش رساندم و الباقی سماور ها را نیز آن 3 نفر برده اند.
مجیدی افزود: با انجام تحقیقات و هماهنگی با مرجع قضایی در گام بعدی کامران در منزلش واقع در میدان تسلیحات دستگیر و دو سماور روسی قدیمی از منزل متهم کشف شد که در بازجویی اعلام کرد سه عدد سماور را از حبیب به مبلغ شش میلیون تومان خریده است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: طی هماهنگی لازم و در یک عملیات ضربتی توسط اکیپی از کارآگاهان یکی دیگر از اعضای باند به نام سیامک مورد شناسایی و دستگیر شد که پس از انتقال او به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کرد که با انجام تحقیقات هر سه متهم از سوی شعبه دهم دادیاری روانه زندان شدند و اقدامات برای شناسایی و دستگیری سایر سارقان و کشف اموال ادامه دارد.

کپی