اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

انتقاد بزرگ از طارمی؛ مهدی بی دقت شده و توپ‌هایش را گل نمی‌کند!+ تصویر

انتقاد بزرگ از طارمی؛ مهدی بی دقت شده و توپ‌هایش را گل نمی‌کند!+ تصویر

سایت گل پوینت در گزارشی به انتقاد از 2 مهاجم پورتو پرداخت و نوشت چه موقعیت‌هایی برای این تیم از دست رفته است.

 تساوی پورتو مقابل موریرنزه این ایده را تقویت کرد که اسپورتینگ به احتمال فراوان قهرمان این فصل لیگ پرتغال خواهد شد و پورتو با طارمی دستش از جام خالی خواهد ماند.

در این رقابت تنها 5 بازی تا انتهای لیگ باقی مانده و اسپورتینگ با اختلاف 6 امتیازی نسبت به پورتو در صدر قرار دارد و باید دید آیا پورتو می‌تواند با بازگشتی عجیب به صدر جدول برسد و مقام قهرمانی را از آن خود کند؟

سایت گل پونیت در گزارشی به بررسی علت عدم پیروزی پورتو در مسابقات پرداخت و اظهار داشت که 2 مهاجم اصلی کونسیساو در زدن گل ناموفق هستند و موقعیت‌های زیادی از دست می‌دهند.

سایت آماری پرتغالی نوشت که طارمی و مارگا در نیم فصل دوم و اخیرا موقعیت‌های خیلی زیادی را از دست دادند و همین باعث شد تا پورتو نتواند در برخی بازی‌ها 3 امتیاز بازی را بدست آورد. مثلا در همین بازی روز گذشته پورتو مقابل موریرنزه موقعیت های خوبی برای گلزنی داشت که بیشتر آنها توسط مارگا از دست رفت و مهدی طارمی نیز یک فرصت عالی را به هدر داد.

گل پوینت نوشت مهدی طارمی در دور اول رقابت‌های لیگ پرتغال از 8 موقعیت تنها 5 گل به ثمر رساند که این آمار در دور برگشت این رقابت کاهش یافت. مهدی طارمی از 13 موقعیت بدست آمده تنها 3 گل به ثمر رسانده و 10 توپ را از دست داده است. رسانه پرتغالی نوشت که طارمی تنها در 23 اوقات می‌تواند موقعیت‌های خود را به گل بدل کند.

در تصویر زیر دقت شوت‌های طارمی را مشاهده کنید. 

*زرد؛ توپ های گل شده *آبی؛ موقعیت‌های در چارچوپ *قرمز؛ شوت‌های خارج از چارچوپ 

*هر چقدر دایره بزرگتر میزان احتمال گلزنی آنها بیشتر است. 

ستاره ایرانی البته با 13 گل بهترین گلزن پورتو محسوب می شود و در جدول گلزنان لیگ پرتغال در رده سوم جای دارد.

البته گل پوینت در کنار طارمی از مارگا نیز انتقاد کرد و نوشت که مهاجم مالیایی به مانند مهدی در 13 توپ اخیری که نصیبش شده تنها 2 گل زده است.

از هفته هجدهم تا هفته بیست و نهم پورتو در هر بازی بیش از 1.8 موقعیت داشته ولی تنها 23 درصد آنها به گل بدل شده است. این آمار در مقایسه با بنفیکا 34 درصد، اسپورتینگ 32 درصد و براگا 27 درصد گزارش شده است./ فارس

 

کپی