اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

انتشار موسیقی دو فیلم بین‌المللی

انتشار موسیقی دو فیلم بین‌المللی

آلبوم موسیقی متن فیلم‌های سینمایی «سمفونی نهم» و «قصر شیرین» که در عرصه سینمای جهان خوش درخشیدند به آهنگسازی امین هنرمند، منتشر شد.

آلبوم موسیقی متن دو فیلم ایرانی پرمخاطب در داخل کشور و موفق در عرصه سینای جهان منتشر شد.

این آلبوم  مربوط به موسیقی فیلم قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی و با حضور حامد بهداد محصول سال ۱۳۹۷ است. موسیقی متن این فیلم به آهنگسازی امین هنرمند، برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و نامزد دریافت بهترین موسیقی از جشنواره‌های ایمجین ایندیا (اسپانیا) و مذهب امروز (ایتالیا) شده است.

در قسمت دیگر این آلبوم موسیقی متن فیلم سمفونی نهم به کارگردانی محمدرضا هنرمند و با حضور حمید فرخ نژاد، ساره بیات، محمدرضا فروتن و پژمان بازغی محصول سال ۱۳۹۷ را خواهیم شنید. گفتنی است که این فیلم هم نامزد دریافت ۵ جایزه از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بود.

آلبوم منتشر شده شامل تنوع قابل توجهی در سبک و ترکیب سازی است و علاوه بر سازهای مرسوم ارکستر سمفونیک، گروه کُر، سازهای ایرانی و بانسوری (ساز هندی-پاکستانی) نیز در آن به کار رفته است.

نوازندگانی از جمله علی جعفری پویان، امین غفاری، شروین مهاجر، ارژنگ سیفی زاده و ساندرو فردریک در ضبط این مجموعه نقش داشته‌اند.

همچنین، بخش‌هایی از منشور کورش به زبان اکدی و با گویش بابلی نو در آن شنیده می‌شود که برای صحنه‌های مربوط به کورش ساخته شده است.

این سی دی به صورت فیزیکی از فروشگاه مرکزی شهر کتاب و مرکز پخش بانگ آوای سارنگ و همینطور به صورت مجازی از سایت بیپ تیونز قابل تهیه است./ایرنا

کپی