اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

الهام علی‌اف: مرز جمهوری آذربایجان و ایران مرز دوستی و همکاری است

الهام علی‌اف: مرز جمهوری آذربایجان و ایران مرز دوستی و همکاری است

رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با مرزبانان این کشور اظهار کرد: مرز جمهوری آذربایجان و ایران مرز دوستی است. حفاظت از این مرز برای توسعه روابط آذربایجان و ایران نیز اهمیت بسیاری دارد.

الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان روز گذشته در سفر به مناطق جبراییل و زنگیلان و در دیدار با مرزبانان جمهوری آذربایجان اظهار داشت: امروز واحد نظامی جدید سرویس مرزبانی کشورمان در مرز آذربایجان و ایران افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: مرز آذربایجان و ایران در طول جنگ میهنی، کاملاً احیا شده، ۱۳۲ کیلومتر مرز که تحت اشغال بود، آزاد شد. بلافاصله پس از جنگ، همه کارهای ضروری و حفاظتی لازم در امتداد مرز آغاز شده است. آغاز فعالیت این واحد نظامی نمونه بارز آن است.
رئیس جمهور آذربایجان افزود: مرز جمهوری آذربایجان و ایران مرز دوستی است. حفاظت از این مرز برای توسعه روابط آذربایجان و ایران نیز اهمیت بسیاری دارد. ما در مناطق دیگر نیز مرز مشترکی با جمهوری اسلامی ایران داریم و این به معنای واقعی کلمه، مرز دوستی و همکاری است. 
علی اف خاطرنشان کرد: در عین حال، افزایش سالانه حجم محموله ها بیانگر توسعه روابط آذربایجان و ایران است. پل خداآفرین که در نزدیکی این منطقه قرار دارد، نماد دوستی آذربایجان و ایران است./ ایسنا

کپی